Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A folyami rák és a kagyló...

A folyami rák és a kagyló kibírják egy ideig csapvízben?

Figyelt kérdés
Van egy kerti tavam és abba fogtam folyami rákokat, illetve kagylókat a duna holt ágából. Viszont sajnos még nem tudom őket elvinni a kerti tavamhoz, ezért kénytelen vagyok őket néhány napig a társasházi lakásomban tárolni egy vödörben. Tehát a kérdés az, hogy kibírják e a csapvízben?
2011. nov. 1. 17:19
 1/4 Platypus ***** válasza:
100%
Csapvízben még talán, ha veszel bele vízelőkészítőt ami klórtalanítja, egy levegőztető nélküli vödörben viszont garantáltan megnyuvadnak néhány óra alatt. Ráadásul jobb ha tudod, hogy a folyami rák és a kagylók nagy része védett. Eleve nem is értem, miért akar valaki ilyen állatokat kerti tóba, amikor az életmódjuk miatt nem is lehet látni őket. Továbbá tél előtt telepíteni bármit is elég nagy felelőtlenség.
2011. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!


Főleg a kagyló számára csak az áramló víz a megfelelő! (a rákról ezt nem tudom). Csak abban kap levegőt, szóval levegőztetőt vagy valamit tegyél be mindenképpen, már ha nem engeded szabadon őket.

2011. nov. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Dioxyde ***** válasza:
hát igen ezeket az állatokat nem kéne otthon tartani..ráadásul ahogy írták már nem is fogod látni őket max a rákokat nagyon ritkán feltéve ha életben maradnak.Inkább engedd őket vissza a szabadba úgy lesz jó nekik,és elég sokféle rákot lehet kapni ami elvan egy 50 literes akváriumban is,válogass inkább azok közül.
2011. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy tavunk, 2 méter mély, átmérője 10 méter. Vizet csak esővizből kap. Kb kézfejnyi nagyságú kagylók vannak benne. De tényleg nem érdemes beletenni, mert ha leereszted és lapátolod az iszapot, akkor fogod újra látni + a tavi kagyló lárvái paraziták.
2011. nov. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!