Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megtetszett ez az ötlet, jó...

Megtetszett ez az ötlet, jó lenne?

Figyelt kérdés

látam egy olyan kérdést amiben a kérdező egy medence szűrőjét akarja akvárium szűrésére használni.

van itthon egy felesleges szűrő és azt szeretném megtudni hogy ha teszek bele szűrőanyagot(a medencéhez egy egyszerű papírszűrő van ezt cserélni akarom)mondjuk 2l siropax meg kerámiagyűrű akkor működhet?

2000l/h teljesítmény és 4 liter tartály

ilyenről lenne szó: [link]


2011. nov. 2. 14:23
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]

ilyen a belseje

kiteszem hátha van jelenntősége

2011. nov. 2. 14:28
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem simán lehet használni, de tennék bele valami sűrű szivacsot vagy perlon vattát is a siporax mellé, nehogy eltömődjön (ki tudja mit bír egy medence szűrő?)

az áramlást erősen vissza venném valami szabályzó csappal, vagy valami sűrű töltettel, mert 2000l/h az sok, hacsak nem 500lityis az aksid :)

2011. nov. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ja igen az kimaradt hogy 165 liter és esőztetőt teszek a végére és kor a szűrőbe valami szivacsot.
2011. nov. 2. 14:55
 4/10 anonim ***** válasza:
2011. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
uccsó vagyok. bocs, ezt máshova akartam linkelni
2011. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ezt már olvastam de ebben nincs válasz a kérdésemre csak annyi hogy kell a szűrő, hogyan működik és hogy mi a feladata
2011. nov. 2. 15:13
 7/10 anonim ***** válasza:
15:23 igen, írtam már, hogy bocsánat, ezt egy másik kérdéshez akartam linkelni.
2011. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen én is bocs mert csak a link volt meg mikor válaszoltam és miután kiírtam csak akkor láttam a második válaszodat
2011. nov. 2. 15:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon durva, elvinne egy 300 lityósat is, fele akkorában jó nagy vihart csinálna.

Esetleg ha teszel bele egy réteg perlonvattát is, akkor hár hét (hónap) múlva, ha jól eliszaposodik a szűrő, akkor használható vízforgatása lenne.

Mindenesetre olyan halakat ne tervezz, amelyik nem bírja a nagy sodrást. (gurámik pl.)

2011. nov. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én egy ilyen belső szűrőt csináltam, egy műanyag edénybe betéve egy vízpumpa, fúrtam rá egy lukat, ott fúj ki a puma kis kék csövön, a tetejére meg szórtam a kavicsot. Elástam vele a pumpát. Ez fölülről szívja a koszt a kavicson át, ez a lávakő szerű apró kavics olcsóbb, mint a rendes lávakő, meg a siporax kerámiahenger, és szertinem jól szűr. Ami ilyen barna kosznak néz ki, azok az artemiák, csak nagyon kicsik és mozognak és elmosódtak a képen, de ez jó ez nem is szívja be őket.

[link]

2011. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!