Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tanácsoltok? 60 l akvárium...

Mit tanácsoltok? 60 l akvárium - kezdő vagyok.

Figyelt kérdés

Kaptam egy használt, tökéletes állapotban lévő akváriumot. (Tetra, Tetratec szűrővel és vízmelegítővel) Szeretnék belőle egy szépséget varázsolni. Mit tanácsoltok, mind a berendezés, elrendezés, növények, halak, takarítás, karbantartás tekintetében?

Várom segítő válaszaitokat!

Előre is köszi!


2011. nov. 2. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
senki nem akar a kérdéseidre 200 oldalnyi regényt írni, ezért javaslom, hogy vegyél egy akvarisztikai szakkönyvet és olvasd el végig. mindenre választ fogsz kapni! A legelismertebb könyv a témában a Horn-Zsilinszky: Akvarisztika című könyve. MINDEN benne van a halak otthoni tartására vonatkozóan!
2011. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem ez rövidebb és velősebb, mint a HornZs.

ebben minden benne van, ami a kezdőnek kell. Persze ajánlom, h olvasd el azt is :)

[link]

2011. nov. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link] innen válogathatsz hogy milyen halat és növényeket vehetsz és melyik tetszik igazából 25,30% vízcsere kell hetente és olyan 1,2 havi nagy tisztítás.

ÉN vennék bele egy szép gyökeret, fekete bazaltot vagy jbl manadót aljzatnak + tele ülteted a gyökér körül növényekkel és rátelepítessz jávaimohát a gyökérre ez nagyon jól fog kinézni.

a halak szerintem pontylazacok legyenek mert ekkora helyen azok néznek ki a legjobban.ezek közül vehetsz olyan 5,6 db-ot : [link] /Nannostomus_beckfordi_aripirangensis.php


[link] /Inpaichthys_kerri.php


+ vegyél egy algaevőt és ennyi mindent leírtam amit tudtam :)

2011. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:

Adok egy egyszerű receptet, legyen hol elkezdened a gondolkodást: 8 neonhal, 10 red cherry garnéla és pár kicsi csiga például egy megfelelő kombináció erre a méretre, és egyszerűen tartható fajokról van szó. A Horn-Zsilinszky könyvet mindenképpen olvasd át. Ha a fajleírásokat meg az akváriumkészítést kihagyod, akkor nem valami vastag könyv, max. 2 órás olvasmány.

Nincs benne mondjuk egy csomó új dolog, mert ez egy ősrégi könyv. Talajnak érdemes valami porózusat használni, mert azok életteret adnak a hasznos baciknak. Olcsóbb ilyen talaj pl. a Hobby natalit és bonalit vagy a JBL manado. Ha a tipikus 15W-os fénycső világításod van, akkor növénynek Anubias fajokat, gömbalgát,mohákat és Cryptocoryne fajokat érdemes választanod.

2011. nov. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia ha van világítás és csak 15w akkor én is az anubias fajokat ajánlom alzatnak fekete bazaltot növény mehet bele: anubias fajok gömbmoha jávai moha - halak:ha tetszik endler guppi link:szerintem mehet 8-10 db vagy ha nem akkor mehet 8-10 neon ezek szép rajhalak szivárvány guppi: [link] abből 5-6 db nekem most ez jut eszembe
2011. nov. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bár a gupikkal vigyázni kell gyorsan szaporodnak
2011. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja és mehet bele törpe szívó harcsa 3-4
2011. nov. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!