Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőanyagot tegyek 4...

Milyen szűrőanyagot tegyek 4 literes tartályba, mennyit és milyen sorrendbe?

Figyelt kérdés
ent megy be a víz és alul megy ki
2011. nov. 2. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha az előző kérdező vagy, nem is olyan egyszerű megcsinálni, mert nem felül megy be és alul ki, hanem a hengerben (felülnézetből) kívülről befelé haladva megy a víz.

Mindenesetre leegyszerűsítve a nagyobb lyukméretűtől haladj a kisebb felé. Biolabda, kerámiahenger a mechanikai tisztításért, siporax, szivacs a végén perlonvatta a biológiaiért. Tehetsz még bele aktívszenet, szat gyantát időszakonként, ha kell.


Próbáld a szűrőanyogokat beletenni valami hálóba (mint a narancsot szokták) és valahogy kívülről befelé elhelyezni.

2011. nov. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ha belinkelnéd hogy melyik kérdésre gondolsz azt megköszönném de szerintem nem
2011. nov. 2. 20:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az előttem szóló a medence szűrősre gondolt.
2011. nov. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2011. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

az igen én vagyok

mármint hogy "megtetszett ez az ötlet" az én kérésem

2011. nov. 2. 20:20
 6/11 A kérdező kommentje:
a második linknél a negyedik kép a lényeg nekem az a fajta van ami 3.,4.,5. kép
2011. nov. 2. 20:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 2. kép a lényeg, én arról beszéltem.

Kell bele az a henger, különben hogy szűr???

Ha csak a lyukakon befolyik meg kifolyik a víz, hogy járja át a szűrőanyagokat???

Tehát fent bemegy a víz a két henger közé, itt vannak a szűrőanyagok, azakon keresztül beáramlik a víz a belső hengerbe, lefolyik a motorhoz, és alul már a tisztát nyomja ki.

2011. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

de az egy másik fajta szűrő abban az gyárilag benne van

ha nem vetted volna észre az 1. és második kép egy fajta szűrő és a 3., 4. és ötödik egy másik fajta ami nekem is van

a 4. képet nézd az enyémen olyan a belseje abban nincs olyan mint a 2. képen

2011. nov. 2. 20:43
 9/11 Platypus ***** válasza:
Kerámiahenger helyett érdemesebb siporaxot vagy más porózus hengert használni. Ez legyen a legelső szűrőanyag, ez azért kell, hogy a víz áramlását megtörje és szétszórja. A sima kerámiahenger csak ezt tudja, a siporax viszont mellé biológiai szűrést is képes ellátni, tehát kétszeresen is kihasználja a teret. Utána érdemes elhelyezni egy nagy lyukú szivacsot, hogy megfogja a nagyobb koszokat és ne a finomabb anyagokat tömítsék el. Ez után érdemes elhelyezni egy finom szemű porózus anyagot, pl. ilyen a sechem matrix vagy az eheim substrat pro, olcsóbb alternatívájuk a lávakő vagy egyes égetett agyag növényes talajok. Utána mehet még finom lyukú szivacs, és a legvégére perlonvatta. Utóbbi már nem igazán végez biológiai szűrést, a fő feladata a maradék apró lebegő kosz teljes kiszűrése.
2011. nov. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

na rájöttem már hogy hogy van

a második képen egy egyszerű papírszűrő műanyag hegere van amiről leszedték a oapírt úgyhogy ma veszek siporaxot és lávakövet meg talán perlonvattát azután sökkentek a teljesítményen és indul életem első akváriuma

2011. nov. 3. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!