Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium választás? 300 liter...

Cerberosz kérdése:

Akvárium választás? 300 liter (komoly válaszokat)

Figyelt kérdés
Sziasztok!:) Tervbe vettem egy nagyobb(300l) akvárium beszerzését. Tudna valaki segíteni nekem hogy hol tudnám minél olcsóbban beszerezni a hozzá szükséges technikai kiegészítőkkel(világítás, külső szűrő, fűtő, bútor) együtt? Sokat nézelődtem, de 120 ezer alatt nem igazán találtam, tud valaki olcsóbbat?:)
2011. nov. 2. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Teljesen hasonló cipőben járok. De van néhány ötletem.

0. vatera, akvarista.hu, használtan

1. Megspórolod a szűrő árát (ami nem kis pénz) ha tervezel egy szűrőkamrás akváriumot. Egy ilyen 300l-es aksi elkészítettve szerintem 35-40e lehet.

2.vaterán vagy az akvaristán csomó cuccot össze lehet vadászni (fűtő, szűrőanyag, meg minden)

3. Halakat, tenyésztőtől, akvaristától vedd (akvarista.hu), olcsóbbak, általában szebbek is.

4. A bolti világítások sajnos piszok drágák, a gyári tetők általában kevés fényt adnak, Ha van egy kis kézügyességed magad is csinálhatsz.

5. Szerintem a bútor is sokkal olcsóbb, ha megtervezed, megcsináltatod asztalossal, vagy az obiba levágatod a bútorlapokat méretre, aztán otthon összerakod. Az alapanyag kb 10.000Ft.

6. Aljzat, sziklák (esetleg gyökerek, faágak) a természetből, max a tüzéptől/kőlerakatból.

2011. nov. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olcsóbban akkor jösz ki, ha rengeteg dolgot te csinálsz meg, vagy megcsináltatod valakivel.

Pl. a bútorhoz elég egy egyszerű, de erős álvány, amit ha asztalossal csináltatsz, olcsóbban jösz ki.

Az akváriumot is érdemes natúron venni úgy, hogy ragasztatsz egyet hozzáértő emberrel.

Egyrészt azért, mert a gyári szettekbe elég silány szűrőket raknak, max. a tető (műanyag) miatt érdemes megvenni. De miután a tetőbe is rendszerint kevés világítási lehetőséget biztosítanak, így ha már úgyis dolgoztatod az asztalost, akár egy fa (bútorlap) tetőt is legyártathatsz vele.

A többi felszerelést meg külön érdemes megvenni.

Szűrőből is lehet csinálni házi készítésűt. 300 liter még nem olyan nagy, nem kell neki olyan barominagy szűrőtartály hogy csak nyitott rendszerűre lehessen megcsinálni, egy zárt rendszerű meg elég jó szerkezet ahhoz, hogy megérje házilag összebarkácsolni.

2011. nov. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt meg tudnátok mondani hogy kb. milyen teljesítményű szűrő(külső és belső) illetve milyen megvilágítás kellene?
2011. nov. 3. 09:23
 4/10 Platypus ***** válasza:

Egy dolgot tudok tanácsolni, az üvegesen ne spórolj! Én megjártam vele, pedig jóval kisebb akváriumon szerettem volna. Találtam egy helyet, ahol némileg olcsóbb literáron csinálták, a végeredmény meg egy katasztrófa lett. Csúnya ragasztás, nem volt élcsiszolt és a legkisebb behatástól is rögtön kipattant egy szilánk a széleken.


A világításon sokat spórolhatsz rövid távon, ha ilyet választasz: [link]

Hosszú távon viszont a LED vagy T5 világítás éri meg jobban, mert kevesebbet fogyasztanak.


A szűrésen se spórolnék nagyon, inkább használtat keress, minthogy alulméretezd. Szűrőanyagon sokat lehet spórolni pár trükkel. Például a hobby natalit akváriumtalaj tiszta lávakő, és mint ilyen egy jó és olcsó szűrőanyag. De működnek az égetett agyag talajok is, ezeknek jó kis porózus felülete van.

2011. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Frontosa ***** válasza:

Újonnan a legolcsóbb ez a felhasználó vaterán:

[link]

Kérj tőle árajánlatot egy 3-4 csöves armatúrára+egy külső szűrő kell. Bár 120*50*50-es aki jobb lenne.

Pl.

[link]

[link]

Ehhez legalább egy 1000-1200 l/h-s kell nagy szűrőtartállyal, de minél nagyobb annál jobb.

Gyári tetővel is lehet kapni viszonylag olcsón, de ezek csak 2 csöveses. Tetratec 1200 külső szűrővel 85900 Ft újonnan a szett:

[link]

Tehát 90-100 körül kijön egy új aki bútorostól.

Üdv,

2011. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Milyen megvilágításra lenne szükségem? Tud valaki valakit aki jó bútorokat csinál, és megbízható?
2011. nov. 3. 13:25
 7/10 Frontosa ***** válasza:

A világítás az attól függ, hogy milyen stílusú akváriumot akarsz, főleg a tartható növényeknek szab határt. Ezt neked kell tudnod. Mit szeretnél tartani benne?

Bútort egy jó asztalos ismerős csinál neked, csak ne felejtsd el megemlíteni, hogy 400-450 kilót kell elbírjon, tehát ennek tudatában erősítse meg.

A linkelt vaterás megcsinálja a bútort, az is benne van az árban (55.000).

Üdv,

2011. nov. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. nov. 3. 16:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Én tudok egyet, de nem hiszem, hogy 40ezer alatt megcsinálja. BNV kiállításra csinált egy fosom kis állványt, 12 ezerért, csak azért volt jó, mert kihozta és gyorsan kellett. Annyi volt, hogy reggel elküldtem neki imélbe a rajzot, este 6-kor már hozta is készen.
2011. nov. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Átdobod az elérhetőségét?
2011. nov. 4. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!