Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az induló akváriumom 4 hét...

Az induló akváriumom 4 hét beállási idő alatt jó ha fűtés nélkül megy és kicsit ingadozik a hőmérsélet (3-4 fok) és növény sem lehet benne?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tartom magam profinak nekem is most lett nem rég egy 54 literes kis aksim de sztem azért szűrő+állandó hőmérséklet az kell bele meg igazi nővény is és annak kell sztem beállnia h. a növény is megszokja a helyét.
2011. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De mitől ingadozik a hőm ennyire? Csukd be az ablakot, és növényt rakhatsz bele :)
2011. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
lehet hogy annyit nem ingadozik csak nem akartam keveset mondani mert a hét végén fogom feltölteni az akit
2011. nov. 4. 07:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Növény mindenféleképpen kell bele, azzal együtt kell berendezni, és úgy járatni pár hétig. (és természetesen nekik a világítás is fontos!)

Sőt, akár egy kis csipet halkaját is szórhatsz a vízbe, és ha elkezded belerakni a halakat, akkor azokat is kis csoportokban, 1-1- hét eltéréssel lehet.

A hőingadozás semminek nem tesz jót, és előbb-utóbb úgyis kell a fűtő, szóval nem lennél sokkal beljebb, ha kispórolnád ezt a 3-4 hetet.

2011. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

csak ezalatt a 4 hét alatt össze jönne a pénzem egy új fűtőszálra

világításom és szűrőm most már van és a hőingadozást is megoldom és még veszek növényt bele

de ha növény akkor milyen kevés fényigényű növény legyen apró szemű kavics aljzatba?

2011. nov. 4. 08:46
 6/6 Platypus ***** válasza:
Növény: Microsorum, Anubias, gömbalga, Bolbitis - ezeket nem kell/szabad leásni,ezért tök mindegy nekik a talaj és kicsi a fényigényük. Próbálkozhatsz még hólyagos vízikehellyel, esetleg más Cryptocoryne fajtákkal is, de a hólyagos kivételével eléggé igénylik a tápanyagdús talajt. Ha nem annyira alacsony a fény, ki lehet próbálni az érdes tócsagazt, a sallangos vízipáfrányt és a vízi petrezselymet.
2011. nov. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!