Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta piranha-t lehet...

Milyen fajta piranha-t lehet akváriumban tartani?

Figyelt kérdés

2011. nov. 3. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasd el a leírást és jól gondold meg! :D

2011. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Van ilyen is, de ide nem 4, hanem minimum ötszáz literes akvárium kell:


[link]

2011. nov. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azthiszem h. akkor inkább kihagyom én nagyon kicsi fajtákat kerestem max 4cm-ig
2011. nov. 3. 21:06
 4/12 anonim ***** válasza:

Vegyél Fekete törpesügért, az 3centis, és nem piranha.

Nézd milyen kis cuki:

http://www.youtube.com/watch?v=7SGo5_T4RLM

2011. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A piráják nagytestű halak. Törpesügerek között keresgélj, esetleg Ramirezi (Tarka pillangósügér).
2011. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

22:11 már nehogy a legnehezebben tartható halat ajánlj egy kezdőnek. inkább halgattál volna.. persze kivétel, ha a kérdező be tud szerezni egy 60.000 ft-os ozmózisvíz készítő készüléket. akkor igen

Kérdező: Én azt ajánlom, hogy kezd olyan halakkal, amik csapvízben is tarthatóak, és csak szűrő kell nekik, meg melegítő. (ne dél-amerikai törpesügérekkel kezdj. a magyar kemény vízben ha mindenképp sügéreket szeretnél, akkor mindenképpen Afrikaiakkal. persze ezek ált nagy akváriumban tarthatóak, mert kevés köztük a kistestű)

Pirahnának borzasztó nagy akvárium kell(min. 300-400 liter , és még hozzátenném, hogy nagyon erős szűrés-gondolom senki nem szándékozik pirahnás akváriumban talajporszívózni, ha szeretné a kezét egyben tartani :)

2011. nov. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
amúgy mekkora méretű akváriumot szeretnél? úgy meg tudjuk pondani, hogy milyen és mekkora méretű halakat ajánlanánk bele
2011. nov. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezek a piranha-k csak akkor jöttek volna szóba ha lesz majd mondjuk egy 300l-es aksim. Jelenleg egy 54-es van és ezek vannak benne 1db algaevő csíkhal 1db páncélos törpeharcsa 2db platti(hím,nőstény) és a kedvencem egy fátyólfakú aranyhal ami még elég pici+ valami nagylevelű névényféle meg pár gömbmoha felül van világítás szűrő fűtő a víz 25 fokos
2011. nov. 5. 14:08
 9/12 anonim ***** válasza:

07:59


Sehol sem látom a "kezdő vagyok" szavakat. Ha ragadozó halat akar, akkor nincs sok választása. Mellesleg a Ramirezi nem tartozik a legnehezebben tartható sügerek közé. Az, hogy sügér, oké, de az, hogy sügéren belül Ramirezi, az nem oké. Ha mondjuk azt írtam volna, hogy egy torpedósügér, akkor oké, joggal kötsz bele.

2011. nov. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

17:43 megosztanád velem mi olyan nehéz a torpedósügér tartásában?

pH: 7-8

Keménység: 10-20NK° tehát a kemény vízre nem kényes, mint a ramirezi, külső szűrő meg egyértelmű, ha 100 litertől tartható

ám a ramirezit azért nehéz tartani, mert nagyon érzékeny a vízminőségre, és a legkisebb vízparaméter változásokra is.

Gondolom nem olvastad azt a válaszomat, mikor leírtam, hogy pár napra egy 13 literes vödörbe tettem őket(minden felszereléssel) 2cm víz elpárolgott(víz keménysége megnőtt), már ájuldoztak, 1 sajnos meghalt.(hozzáteszem, hogy mellettük volt az ancistrus is, neki meg sem kottyant)

Egyszer kihagytam egy heti vízcserét, bár fedett az akvárium ismét elpárolgott úgy 3 cm víz 2 hét alatt, az utolsó napokban kifakultak, nem nagyon úszkáltak, részleges vízcsere után helyrejöttek.

Elhiszem, hogy nem kell akkora hely nekik, (70-el megelégszenek) vagy nem kell csak élő vagy fagyasztott eleségekkel etetni őket, mert elfogadnak jó minőségű szárazat is de ezeken kívül a ramirezi tapasztalataim szerint egy kényes halfajnak mondható.

+ hozzá lehet tenni azt is, hogy 12nk felett nem igazán szaporodnak

2011. nov. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!