Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 200 literes akváriumba...

Egy 200 literes akváriumba belső vagy külső szűrőt vegyek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 20:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hát ha ez komoly kérdés akkor mék sokat kell tanulnod a témában a válasz pedig egyértelműen külsőt min 1000l/h de inkább erősebbet
2011. nov. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A 200-asomban leválasztottam a hátuljából egy 10 centit, beleragasztottam egy hátteret, tettem mögé egy 1200 L/órás vízpumpát, ez kb 3ezer Ft volt. A hátuljába meg raktam perlonvattát, lávakő zuzalékot, és nagyon sok belefér, de nem raktam tele. Asszem ez jól szűr.
2011. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Is is.

Külső mindenképpen kell, (hacsak nem csinálsz egy hable féle matten szerűséget) de a külső vízforgatása nem mindig elég. Biológiailag jól szűr, de pár hónap után, ha rendesen beáll, a vízforgató teljesítménye eléggé lecsökken, és nem szedi össze a dzsuvát. Kell mellé egy gyors belső is, hogy rásegítsen az áramlásban.

200 liter mondjuk még inkább közepesnek számít a külsőszűrők tekintetében, így lehet olyat venni, aminek elég nagy a vízforgatása hogy ne kelljen belső, csak azzal az a baj, hogy a külsőknek általában nem szabályozható a teljesítményük, és túl nagy vihart is csinálhatsz vele, főleg az első időkben.

(bár erre is vannak trükkök, hogyan folytható le)

2011. nov. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ilyen trükköt ha írnál azt egy zöld jellel megköszönném
2011. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Pl. a beszívó csonkra rá kell húzni egy nagy szivacsot. Amik szivacsszűrőkhöz valók. A szűrőbe lehet tenni egy extra vastag réteg perlonvattát.

És a kifolyó részt is lehet úgy csinálni, hogy ha vízalatt használod az esőztetőt, ferdén felfelé állítod a lyukakat, így akifolyó víz nagyrészt felfelé dolgozik, és csak részben az áramlás irányába. Vagy lehet elé tenni tereptárgyakat, növényeket (óriás valisneria) amik szintén lassítják az áramlást.

2011. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
köszi ezért járt a zöld jel
2011. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Frontosa ***** válasza:

A külső szűrő a biológiai szűrés miatt kell, a belsőnek a vízforgatásban és az oxigénnel ellátásban van jelentősége. Ekkora akiban 1 külső+egy belső az ideális. Esetleg egy nagy 1600-2000 l/h-s állítható teljesítményű powerheaddel+egy nagy szivaccsal lehet próbálkozni, de ez esetben nyilván a vízminőségi értékek nem lesznek teljesen stabilak. Ez utóbbi 7-8 e Ft-ból kivitelezhető, de nem túl esztétikus.

Üdv,

2011. nov. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
de ha csak belsőt veszek, és rendeszeresen takarítom. meg odafigyelek mindenre. akkor nagy baj lehet?
2011. nov. 4. 12:36
 9/15 anonim ***** válasza:
Túl kicsi a szűrőfelületük ekkora víztömeghez. Ha csak belsőt veszel, (gyárit) abból 2 kell.
2011. nov. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
És igen, a túl kis szűrőfelület konkrétan a lehető legtöbb baj forrása egy akváriumban.
2011. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!