Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket érdemes tartani?

Melyiket érdemes tartani?

Figyelt kérdés

Garnélákat vagy csigákat érdemes tartani egy 54L-es akváriumban? Előnyöket és hátrányokat írjatok légyszi! :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2011. nov. 4. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Csak garnélákat / csigákat, vagy még valamilyen halat is tartanál mellettük?

Szerintem a csigák önmagukban nem valami mutatósak, akkor már inkább 4-6 szép garnélát tarts benne :)

A csigák mind lezabálnák a növényeidet és nagyon hamar túlszaporodnának, szerintem a garnélákkal jobban járnál.

2011. nov. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Vagy vagy? Nem eszik meg egymást;)

Nyugodtan lehet őket egymás mellett tartani.


De ha vagy vagy, akkor inkább a garnélák, mert jóval interaktívabb jószágok, mint a csigák.

2011. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

1! Gratulálok!!!

Mert aztán a Tylomelania csigák úgy el tudnak szaporodni, hogy lehetetlen kiírtani őket. Meg a Neritinaak is úgy lezabálják a növényeket, hogy csak nézel;)

2011. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Zöld Neonokkal és Plattikkal lennének együtt.
2011. nov. 4. 15:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Simán tarthatsz mini halat, valamilyen törperízbórát:

Pl [link]

Melléjük lehet tenni garnélákat,

és pl a hólyagcsiga illik közéjük méretben:

[link]


Aljzatnak érdemes JBL manado-t, vagy ilyet tenni:

[link]


Aztán az előtérbe kisebb növényeket,

pl Marsilea: [link]

Lilaoepsis: [link]

Pogostemon helferi: [link]

Hátulra meg nagyobbakat.

2011. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok Akkor meg inkább a csigák, mert az általad mondott halak a kisebb garnélákat lazán megennék.
2011. nov. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hable, ezeket a növényeket és állatokat hol lehet beszerezni? Mert én nem igen látok sehol. :)
2011. nov. 4. 15:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát az Atlantisz díszállatban van most Boraras Urophthalmoides, Boraras maculatus, Microdevario kubotai, Törpe páncélos harcsa, Törpeszívóharcsa. És mintha lett volna néhány Red cherry garnéla is.


Csigaevő csigát is mintha láttam volna, de azt szerintem ne vegyél, mert az megeheti a garnélákat. Más csigák, hát azokat nem néztem, de lehet hogy vannak, nem tudom.

2011. nov. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Atlantiszban van Lilaeopsis amit Echinodorusnak hívnak ott, hát mindegy, szúval az a fűféle az jó.

Hemiantust nem érdemes venni, az nem fog megmaradni.

Vannak kicsit nagyobb növények is, pl tóalma, lizinka, meg mittudomén mik, hát nem néztem végig mindent.

2011. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Maradok a garnéláknál. :)

hable, az utolsó kérdésem(bocsi, de nem sok akvarisztikai boltot ismerek): Az Atlantisz Díszállat kereskedést hol találom?

2011. nov. 4. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!