Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez meg mi a fene volt? (betták)

Ez meg mi a fene volt? (betták)

Figyelt kérdés

Hím és a nőstény bettám egy ideig külön voltak egy másik akváriumban, volt habfészek minden, végül nem sikerült a párzás a hím már tépte a nőstényt. Oké nőstényt vissza tettem a nagy akváriumba, a hím meg kb 2 hónapig külön élt.

Tegnap visszatettem a hímet is a nagy akváriumba.

Csomó hal rárontott rögtön, de aztán békén hagyták.

Viszont a nőstény.... nem mondanám magam nagy akvarisztikai szakinak, de azt hittem "udvarol" a hímnek. Abban a percben vízszintesen becsíkozódott, és feszítette magát. De nem udvarolt, elkezdte tépni a hímet, de kegyetlen mód, amit letépett az uszonyából azt meg is ette...:S A végeredmény az lett, hogy úgy megtépték egymást, hogy a hímnek nagyon rondák az uszonyai, már ami maradt belőle. Fúú látni is rossz volt..:S A nőstény még valahogy kinéz, de ő is megsínylette a dolgot.

Egész nap nem találtam a hímet, jobban mondva reggel még feküdt egy levélen, és most vettem észre, hogy be van bújva a bújó leghátsó csücskébe.


De miért lépett fel ellene ilyen agresszívan? Nem értem, de remélem ti tudtok rá ésszerű magyarázatot adni.


2011. nov. 4. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezért harcoshalak. Náluk sajnos előfordul az ilyen. Nagyon gyakori, hogyha együtt élnek fiatal koruk óta, akkor elviselik egymást. Ha viszont egymás területére tévednek, tehát idegenek egymás számára, akkor annak harc a vége.

A megtépett hímet vedd külön, fel fog épülni.

2011. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

értem köszi! Amúgy fiatal koruk óta éltek együtt, sőt együtt is vettem őket, csak úgy tűnik ez a 2 hónap alatt elfelejtették egymást:P

meg én azt hittem, hogy csak a hímek harcolnak ilyen vehemenciával..:S

2011. nov. 4. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos kiszámíthatatlanok. Ha rendbe jött mindkettő, akkor talán szokatás után újra együtt tarthatóak. De erre nincs garancia.
2011. nov. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha becsíkozódott, akkor lehet még próbálkozni (ha felépül a hím) de a szoktatási időt nem lehet elhanyagolni! És ha a nőstény ilyen argesszív, akkor a nőstényt kell a hímhez rakni, eleinte üveglappal elválasztva egymást.
2011. nov. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam az ikrával teli párzani szándékozó lányok függőlegesen csíkozódtak be,nem vízszintesen.
2011. nov. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vízszintes csík rémültség függőleges csíkozódás függőleges érett ikra a nősténybe... ezek után annyit tudok mondani hogy ha csak elírtad és függőlegesen csíkozódott akkor csak azt tudom modnani amit én is olvastam, hogy esetenként párzás során előfordul, hogy a nőstény veri agyon a hímet. Ha vízszintesen volt csíkos és úgy ugrott neki akkor nem tudom valami oknál fogva megijedt és úgy döntött legjobb védekezés a támadás
2011. nov. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!