Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell házilag összeragas...

Hogyan kell házilag összeragasztani egy akváriumot?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy a téglalap alapú akváriumomnak a hosszabbik oldalának(palástjának) a sarkáról letört egy kisebb darab.Emiatt szivárog a víz.

Az állatboltban rá akartak beszélni arra,hogy csináltassak egy új akváriumot.Azzal magyarázták,hogyha nem is csináltatok,új üveglapot kell bele vágatni,ami miért is ne,ugyanannyiba kerül.

Szerintem meg x ezer ft alatt nem akarnak dolgozni,ezért azt találtam ki,hogy kivágom az alját(az nem sérült) és a tetejére ragasztom,így felülre kerül a törött sarok,ami engem már nem zavar.

Arra vagyok kíváncsi,hogy melyik ragasztót ajánljátok erre a célra és még arra is,hogy ilyen esetben szét kell-e vágni elemeire az akváriumot és újra összeragasztani,vagy elég az,hogy fejrefordítom és beragasztom az alját.

Elnézést a hosszú magyarázatért!

Köszönöm!


2011. nov. 5. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:

FBS ragasztó. Vagy bármilyen átlátszó keményre száradó szilikon ragasztó, amire NINCS ráírva, hogy gátolja a penészedést.

Nem kell az egészet szétvágni, ha logikusan úgy látod hogy ez így megoldható, (nincs merevítés, stb) akkor hajrá.

2011. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A szétvágáson azért töprengtem,mert a sarkokban ugye megmarad a ragasztó.És,ha külön ragasztom be az alját,akkor megtörik a rag.csík folytonossága,ami szivárgáshoz vezethet.Aztán arra jutottam,hogy az eredeti ragasztócsikra is húzok újabb réteget,így folytonossá válik.

Köszönöm mégegyszer.

2011. nov. 7. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!