Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy növénymentes akváriumban...

Egy növénymentes akváriumban (mondjuk daylight csövek esetén) mennyi W/l az ideális világítás (esetleg az ajánlott határértékek)?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Élő növény nélkül nem működik a biológiai egyensúly...tudom, hogy nem ez volt a kérdésed, de jól fontold meg mit csinálsz. Még egy sügéres akváriumba is nagyon ajánlott az élő növény, vannak olyanok, amiket nem esznek meg, tapasztalatból beszélek, 300 literes Malawi-tavi sügéres akváriumunk van. Miért nem szeretnél bele növényt?
2011. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Épp azért, mert sügeres akváriumról van szó. Régebben voltak benne növényeim, de mind fogékony volt az ecsetalágára, és egyébkéntis széttépték az mbuanim még az Anubias-okat is, meghát a világítás is csupán egy darab csőből áll. Szóval adott lenne egy darab daylight cső, és épp ezért a kérdés, hogy tudjam, hány wattos cső lenne a megoldás.
2011. nov. 5. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem 500 literesbe vannak márványsügereim ott 15 percnél tovább nem marad meg egy szál növény se :DD. szóval nekem már 3 éve egy darab növény nincs az akváriumba és semmi gond nics.mondjuk 2000l/h külsőszűrőm van szal valószinüleg ott a titok a doldogban :D
2011. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha sügeres, akkor gondolom többszáz literes.

Egy 500 körülibe elég 0,2-0,3 w/l is.

2011. nov. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem többszáz, pont elegendő kisebb- és közepes méretű sügerek számára. A szűréssel nincs gond. A fény kb. 0,2w/liter, érdekelne, hogy ez kevés-e vagy nincs különösebb jelentősége növények nélkül?!
2011. nov. 6. 14:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyi a jelentősége, hogy ha bármilyen gond van a vízminősséggel, akkor a több fény hamarabb algásít.

A szűrő pedig nem old meg minden problémát, a nitráttól még ugyanúgy meg kell szabadulnod, és a co2 is stabilabb növényekkel, ami elsőre paradoxon lehet, de a tapasztalat ezt mondatja velem.

Szerintem szat gyantát mindenképpen érdemes lenne használnod! A nitrátot köti meg, és a vízcseréktől ugyan nem szabadít meg, de kordában tartja a nitrát szintet ami egy növénytelen akváriumban igen hasznos lehet. Nem mellesleg optikailag is sokat dob az akvin, igazán tiszta hatásúvá teszi a vizet. Mondjuk nem olcsó, de csak 2 nagyobb adagot kell megvenni és felváltva lehet használni, mert jónéhányszor regenerálható. Külső szűrőbe kell tenni.

2011. nov. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 45 literes akvárium, fehér homokkal, világoskék háttérrel, a tetején egy 15 Wattos lilás fényű csővel. Ez 0,33 W/l és az armatúráján nincs fényvisszaverő (szerintem ez 12 ezer kelvines cső), hát a növények nem igazán maradnak meg alatta, de az alga sem :)


Viszont ha te daylight (6500Kelvines) csövet veszel az lehet hogy algásítani fog, abból sztem még kevesebb kéne, de talán az a 0,2 Watt/liter körüli érték jó lesz.


Vagy ha nem raksz bele semmilyen fényt, és az ablakból se szűrődik be semmi, akkor tutira nem fog algásodni.


Pl én régen raktam asztal alá egy ilyen akváriumot szórakozásból, amibe nem volt semmi, de még halak sem, csak víz, meg szép mészkövek, alul apró sóder, még benne egy fehér korall, de nem élő. Ebben így fény nélkül, nagyon szép fehér maradt minden.

2011. nov. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!