Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha sokáig nem tisztítod a...

Ha sokáig nem tisztítod a külső szűrőt akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
elkezd algásodni az akvárium?
2011. nov. 6. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Túlságosan eliszaposodik, eltömődik, ami annyira lefolytja a motort, hogy leáll a vízforgatás.
2011. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
...és akkor leáll a szűrés, és megmérgezed az akvi összes lakóját.
2011. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Eltömődik és leáll. Egy, károsodhat a szűrőd, kettő, a biológiai egyensúly felborul, a bacik elpusztulnak, tehát fölöslegesen vetted meg a külső szűrőt. Ha peched van, az már csak ráadás, hogy a halaid feljönnek. De nyugi, az eltömődés és (komolyabb szűrőknél) a leállás a belső szűrőkre is érvényes. Ha mindent jól csinálsz, akkor nem kell 3 hónaptól gyakrabban tisztítanod a külső szűrőt.
2011. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mennyi az a sok? Én kb 3 havonta szoktam kimosni. De tényleg a végére már gyengül az áramlás.


Nekem akkor algásodott jobban, mikor totál kimostam az egészet, de olyan 2 hét mulva újra beállt megint minden a régibe és nem algásodott tovább.


De nyilván ha leáll a szűrés attór is algásodhat.


Ettől függetlenül valamennyi vizet cserélni kell az akviban hetente, ha nem akarod, hogy algás legyen. És szerintem ez az ami a legjobban számít, hogy mennyi vizet cserélsz.

2011. nov. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én 1-2 hetente kicsit kinyomkodom a leszívott vízben, az nagy baj? :)
2011. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Belső szűrőnél 1-2 hét normális. Külső szűrőnél ez esetben fölöslegesen van külsőd. Ezeknél a szűrőknél a kéthavonta való tisztítás is gyakori.
2011. nov. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
belső szűrő, tehát akk normális :]
2011. nov. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!