Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megéri siporaxra váltani?

Megéri siporaxra váltani?

Figyelt kérdés
Lényegesen jobb szűrést produkkál mint mondjuk az eheim substrat?

2011. nov. 7. 12:39
 1/4 Platypus ***** válasza:

Nem, ennek a két anyagnak más a funkciója, nem egymás helyére, hanem egymás mellé valók. A siporax a kerámiagyűrű mechanikai feladatát váltja ki, és mellé egy igen jó biológiai szűrést produkál. Viszont egyáltalán nem jó a helykihasználása, sok benne az üres víztér. Ez szükséges, mert így tudja szétszórni az áramlást.


Az eheim substrat serás megfelelője a siporax mini. Ez egy apró bogyós szűrőanyag, aminek már nem kell mechanikai feladatot ellátnia, így térfogat arányban több felületet biztosít a baciknak. De erre a feladatra az eheim terméke is kiváló, ha már megvan, nem érdemes lecserélni, max. egy év után, amikor a régi már elfáradt.

2011. nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a Siporax mérföldekkel jobb szűrőanyag. Sőt, a legjobb biológiai szűrőanyag, csupán a felső rétegekbe kell elhelyezni (minél szűrtebb vizet kapjon). A gyártó adatai szerint 1 liter Sipo 200 liter tiszta vizet jelent. A kerámiagyűrű felülete sokkal nagyobb és összetettebb (ezáltal több helyet biztosítva a megtelepedő hasznos baktériumoknak) az Eheim féle üvegszerkezetű Substrat Pro-nál.
2011. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Daphina ***** válasza:
Nekem, van Siporaxom is és substratom-is, de nem használom őket(én sem tudom miért), de tökéletesen megvan a növényes akváriumom nélkülük is....
2011. nov. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Daphina ***** válasza:
De, Platy-nak igaza van, együtt a legjobbak:)
2011. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!