Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta 8 literben szűrés nélkül?

Betta 8 literben szűrés nélkül?

Figyelt kérdés
Nem nálam... Azt hiszem gyakran cserélik a vizét, de nem tudom pontosan. Meddig bírja majd ott?
2011. nov. 7. 18:10
 1/8 Platypus ***** válasza:
91%
Ez attól függ, mennyire strapabíró a hal szervezete. Vannak Betták, amik viszonylag sokáig élnek ekkora helyen. Mások meg kipurcannak pár nap után. Gondolom fűtés sincs, az meg különösen hamar elvisz egy Bettát.
2011. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
simán mehet. csak annyi,hogy nézzétek meg a vízszintet és mindig töltsetek utána, akkor minden oké lesz, meg ne etessétek túl, mert az is rosszat tesz a víznek.
2011. nov. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És ebből versenyeket is csinálnak, hogy ki meddig bírja elnyújtani egy állat agonizálását?
2011. nov. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
a betta véleményem szerint a világ legigénytelenebb hala, egy befőttes üvegben is simán leélné az életét ha arról lenne szó. mérd már le mennyi a 8 liter, szerintem az elég sok egyetlen egy kis bettának, de ha elég állatbarát vagyok akkor is elegendő egy szép élethez. 8 liter az 16 db 1/2 literes ásványvízes üvegnyi. az azért szerintem elég szép, ahhoz képest, hogy szállítása külföldről úgy történik, hogy vizes lepedőbe 20 centinként bedobják őket, rá egy másik vizeslepedő, és így rétegenként. szóval ahhoz képest az egy mennyország neki. :)
2011. nov. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:

Utolsó, láttál te már Bettát normális körülmények között? Minden, csak nem esetlen. Egy igen energikus és aktív hal. Ha be lennél zárva egy 2x2 méteres helységbe, akkor téged se tartana senki sportosnak.

Amúgy meg az állatvédelmi törvény tiltja 30 liter alatti akváriumban mindenfajta hal tartását.

8 liter az nagyon kevés. Nekem van egy ekkora akváriumom, és még garnélát se raknék bele. Jól elvannak ott a sórákjaim, de semmi más.

2011. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

persze vegyen hozzá halászlékockát tegye bele s gyújtsa meg és 30 liter felett tartson gerinces állatot

a 8 liter arra jó hogy kaktuszt ültessen bele főleg szűrés és fűtés nélkül

2011. nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

19:28..........................

"Szép ez a világ, érdemes harcolnunk érte"... Mikor ilyen felfogású emberekkel találkozok, valahogy nem ezt érzem.

Természetesen állatkínzás azt a szerencsétlent abban tartani. Gondolom az előző válaszoló a csillagbörtönből írt, azért látja ilyen derűsnek a helyzetet.


És igen, sajnos itt már versenyszámnak is elmegy az állatkínzás...

2011. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

19:28!


1 Igénytelen ha nincs, csak igénytelen akvarista!!!

2 Egy ember is leélné az életét 2 négyzetméteren, ha arról lenne szó. Ezt hívják börtönnek, és BÜNTETÉSBŐL szoktak oda embereket küldeni.

3 8 litert én bólés tálnak használok, nem gondolom, hogy bármilyen fejlett idegrendszerrel rendelkező (gerinces) állatna elég lenne ahhoz, hogy az egész életét leélje benne. Ezt nálam okosabbak is így gondolják, ezért erre törvény is van.

4 Egy kereskedő célja, hogy minél kisebb befektetéssel minél nagyobb hasznot termeljen, ha ez állatkínzással érhető el, akkor úgy.

Egy akvarista célja, hogy a természeteshez legközelebbi környezetet teremtsen egy akváriumban.

Egy igénytelen és fejlődésképtelen haltartó "célja" hogy a hal valameddig kihúzza nála, mégha az élethosszának csak a töredéke is.

5 A 8 liter az még nem a mennyország, de már a kapuja.

2011. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!