Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valakinek Gömbhala?

Van valakinek Gömbhala?

Figyelt kérdés

Ha van valakinek akkor adna némi információt??

Gömbhalam lesz,és 1-2 dolgot szeretnék tudni róla,de a neten nem sok információ van a gömbhalakról..

köszönöm előre is.


2011. nov. 8. 21:58
 1/10 Platypus ***** válasza:
Először is találd ki, milyen gömbhalad lesz, mert például a zöld gömbhal megdöglik, ha nem sózod a vizét, a törpe gömbhal meg tiszta édesvízben érzi jól magát. A zöld gömbi egy hentes, a törpe meg egy született áldozat.
2011. nov. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Palembang gömbhalam lesz..
2011. nov. 8. 22:21
 3/10 A kérdező kommentje:
Voltaképpen elég sok mindent tudok róla,csak azt nem hogy milyen halkkal lehet egy akváriumban tartani..mivel húsevő és agresszív halacska.
2011. nov. 8. 22:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi ez a palepang.

Zöld gömbhalat raktam össze régen egy nagyobb díszcsík botiával és egy vitorlással, senki sem bántotta a másikat, jól elvoltak együtt, csak mivel nem sóztam eléggé a vizet, a gömbi kb fél év mulva megdöglött.

2011. nov. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:

A halról nincs személyes tapasztalatom, de brakkvízi akváriumról van, és az egy szavas jellemzője a "szívás". Bele se kezdj ammónia és nitritteszt nélkül, mert a sós víz könnyen belekavar a szűrőbacik lelki békéjébe, és meglepő dolgokra (nem)képes a szűrés. Vegyél tengeri bacikultúrát is, nem kerül sokba. Az átlag brakkvízbe ajánlott növényeket felejtsd el, ezek csak túlélnek brakkvízben, növekedni nem képesek, így a nitrátmentesítésben sem segítenek. A Cryptocoryne ciliata és a mangrove működik, de ezeket nehéz beszerezni. Talajnak, dekorációnak válassz valami valami porózusat, a korallzúzalék és a lávakő biztosan működik.


A halvásárlásnál meg figyelj oda, ténylegesen mit kapsz, mert a nagykerek ahol csak lehet, keverik a fajokat.

2011. nov. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot,de nem lesz gondom a brakkvízi akváriummal.Jelenleg is van egy 400 literes tengeri akváriumom.Énkülföldön élek,és a helyi akváriumüzletben lehet kapni külön tengeri,és brakkvizet is ami minden formában megfelel.

Igazából csak azt nem tudom,hogy magát a gömbhalat milyen halakkal párosíthatom..Nem igazán szeretnék azért drága halakat venni,hogy vacsorára elfogyassza..(sajnos a halak nem olcsóak itt kint,de minden fajta kapható)

2011. nov. 9. 11:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Üdv nekem is van Palembang gömbhalam.Leginkább brakkvízi akváriumban szeretnek élni argonit alapú homokággyal, sok növénnyel (élő vagy mű) és búvóhelyül szolgáló sziklákkal. A palembang gömbhal gyakran ellenséges a hozzá hasonló halfajokkal szemben, ezért legyünk óvatosak, ha egy akváriumban akarjuk tartani őket!

Ikrázásuk brakkvízben történik. Az ikrákat az akvárium alján vagy sima felületű sziklákon helyezik el. Az ikrák megtermékenyítését követően a hím kb. hét napon keresztül őrizni fogja azokat, amíg az ivadékok úszóképesekké nem válnak. A palembang gömbhalat lehetőleg tengervízi rákfélékkel, puhatestű állatokkal és földigilisztával etessük!A következő halfajtákkal ajánlott összetenni:

Gömbhalak,Más árgushalfélék,Holdhalak,Lövőhalak

2011. dec. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 10:42

köszönöm a választ de amit írtál pontosan szóról szóra ezt olvastam..(csak bemásoltad nekem...de köszönöm)

Mint írtam nem az a kérdés,hogy hogy él,vagy mi kell neki mert ezzel tökéletesen tisztában vagyok,hisz rengeteget olvasok utána..Hanem az hogy milyen ismert halakkal lehet egy akváriumba tenni..Erről nem sok infót írnak..

2011. dec. 4. 17:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Elég agresszívak,amit arról az oldalról bemásoltam nem tartom túl valószínűnek,hogy lehetséges.Én zöld gömbhallal próbáltam egybetenni,de nem tűrték meg egymást ezért inkább kivettem a zöldet mielőtt rosszabb vége lett volna.
2011. dec. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BetsyBesee válasza:
Először kísérletezem én is zöld gömbhallal és reménykedem, hogy sikerül odafigyelve táplálnom őket, hogy ne menjenek egymásnak. A lényeg, hogy én is úgy tudom, hogy jobb nem összeengedni más halakkal mert csibészek nagyon. :)
2014. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!