Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyek az alapvető különbségek...

Melyek az alapvető különbségek az édesvízi és a tengeri (? ) akváriumok között?

Figyelt kérdés
Csak hogy tudjam kezdőként merre érdemes elindulnom. Melyiket ajánlanátok? Egy 160-180 literesben gondolkodom, ha ez számít esetleg. Köszönöm a válaszokat
2011. nov. 10. 13:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt olvastam a tengeri drágább-ez miből adódik, és mennyi plusz költséget jelent a gyakorlatban?
2011. nov. 10. 13:55
 2/9 anonim ***** válasza:
a tengerinél oda kell figyelni a víz sózására, sima csapvíz nem is jó hozzá, a berendezés sokkkkkal drágább pl. korallok
2011. nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kezdőként mindenképpen édesviziben gondolkodj!!!
2011. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, az ár...

Hát egy igényes tengeri olyan 1 millió körül mozog.

2011. nov. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapvető különbség: Ár Édesvízi 60-100ezerből megvan, tengeri 500ezer-1millió.

A nehézség a másik, kezdőként nem szabad belefogni egy tengeribe. Majd olyan 5 év múlva, esetleg.

Kezdd úgy, hogy elolvasod akvarista.hu-n az ingyenes e-bookokat, majd utána egy könyvet: pl. Horn-Zsilinszky: Akvarisztika.

2011. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat- tengeri elvetve :) Az e-book-ot elolvastam, ill. átfutatottam. Nem találtam erre utalást. De meg lesz a Horn-Zsilinszky is.
2011. nov. 10. 16:06
 7/9 Platypus ***** válasza:

A tengeri akváriumok színvilága mindig világos-kékes, mivel a koralloknak ilyen fény kell. Ezt elég élénk dolgok színesíthetik, amik pl. neonsárga vagy rózsaszín színben pompáznak. Na ez nekem nem jön be. Megcsodálom és értékelem, de otthonra nem kéne. Az édesvízi akváriumok színvilága főleg zöld, ehhez barnás színek jönnek, a talajok adnak legfeljebb krémszínű foltot. Minden élénk szín a halakból jön, de itt elég nagy az ember szabadsága, mit is akar belerakni. Ezen kívül nagyon szélsőséges látványokat is össze lehet hozni, például teaszínű lével töltött ágasbogas tőzeges biotóp, vagy zöld fűtengerből kiálló hegyeket imitáló sziklák. Ez a változatosság tengerinél nincs meg.


Egy tengeri akváriumhoz rengeteg plusz technika kell. Sokkal drágább a világítás, a szűrés, kell fehérjelehabzó, sokszor egy külön szűrőakváriumot is üzemeltetnek hozzá. Áramból is a sokszorosát fogyasztja. Rengeteg élőkő kell bele, aminek aranyárban van kilója. A tengeri élőlények ára 10-20X-osa az édesvízieknek.

2011. nov. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

112 literes tengerit csináltam kb 100 ezerből.

[link]

Hirdeséseket kell nézni és úgy vásárolni, amit tudsz.


Ugyanez vonatkozik az édesvizire is, ha sok növényt, halat akarsz olcsóbban, akkor nézegesd a hirdetéseket.


Külső szűrőt pedig lehet barkácsolni mindkettőbe.

A tengerihez kell egy ozmo szűrőt és egy lahabzót is venni akár használtan is.


Akváriumot jobb venni gyári újat, ami nem karcos és nem fog egy év mulva elereszteni a ragasztása, a tengerihez fekete szilikonos kell, az jobban bírja a sós vizet.


Neoncsövet mindenképp gyárit kell venni:

Édesvizihez 6500K dayligth és 3000K növényes csövet.

Tengerihez 12000K lila és 20000K kék csövet keverve.

Aztán hogy ezt milyen armatúrába teszed bele, hogy veszel egy gyárit 15 ezerért, vagy csinálsz ez egy tetőt bútorlapból és abba teszed, az már egyéni dolog.


Vagy egyből tetős akváriumot veszel, de abba gyárilag kevés lesz a fény, csak pár olyan növény van ami nem döglik meg alatta.

2011. nov. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszokat.
2011. nov. 11. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!