Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kopaszodik fel a tündérh...

Gregory730 kérdése:

Miért kopaszodik fel a tündérhínárom? Nincs elég tápanyag? Mert mikor beraktam az akváriumba őket (3hete) egy hét alatt nőttek 15 centit, most meg száradnak el:S Halakat ma fogom betenni az akváriumba

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Annak álló víz kell, pocsolya, nem szereti a sodrást, és nagyon sok fény kell.


Legjobban nekem akkor maradt meg, mikor egy 6 literes akiba raktam, és egy 11 wattos lámpa világította teljesen közelről és nem volt benne szűrő. Szóval nem is 1W/liter, hanem több.


Vagy kirakod az ablakba egy befőttes üvegbe, ha besüt a nap :)

2011. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és valószínüleg azért nőttek még egy hétig, mert addig tartott ki a boltból eltárolt tápanyag bennük. Nekem is volt ilyen növényem és csak a gond volt vele, mert ahogy leestek a kis darabjai és a szűrő beszívta hát az rémálom volt :/
2011. nov. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tündérhínár intenzív fényigényű. Ez azt jelenti, hogy ha 50 literes akváriumban tartod, akkor 50 watt világítás kell neki. 100 liter esetén már olyan 80 watt is elég lehet.

Válassz árnyéktűrő növényeket helyette, ezt pedig azonnal szedd ki, mert berohad a vízben.

2011. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem:( köszönöm a válaszokat
2011. nov. 11. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt is lehet hogy egy 40wattos lámpa alá berakod, egy ilyen dulpa 20+20 wattos kompakt izzó alá. Úgy is csináltam, de nem volt az igazi. Egyszerűen szerintem a sodrást utálja ez a növény, nem csak a fénnyel van baja. Szűrő nélkül tényleg tök szépen megmaradt, de hát ezt akváriumba hogy oldod meg?
2011. nov. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem a sodrás lessz a baja mert pont felé fújja a vizet a szivattyú.
2011. nov. 12. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!