Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tartasz vagy tartottál már...

Tartasz vagy tartottál már akváriumi növényeket emersen?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A legtöbb növény imádja :)
2011. nov. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
A Ceratopteris és a Nomaphila kinőtt az akváriumomból, utáltam is őket érte, mert megégtek mindig a lámpától. Régen vízi mentát neveltem, annak csak az alja volt az akváriumban, vagy 30 centire kilógott és virágzott is. Jó buli, de rá kell készülni, különben nem lesz szép.
2011. nov. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A ludvigia repens és a vizi hortenzia nálam is kinőtt a vízből. Nekem is ráégett a lámpára a felső pár levél.

Le kell néha vágni, de túl gyorsan nő és nem mindig veszem észre, ezért kihajítottam, átdobáltam barátom akváriumába :)


Acorust tartottam vázába, egy ideig, az jobb volt, mert nem nyúlt felfelé, csak így lógtak a levelei körbe oldalra.


A gekkóm párás terráriumába tartok cserépben szobai futóka növényt. Kb 60%-os páratartalom mellett. 24-28 fokban. Ez a növény bírja. Sőt azt is bírta hogy 3 hónapra bedobtam akváriumba, anubas helyett, mert hasonlóan néz ki :) 3 hónap után kezdett rothadni kicsit a szára, de utána kiültetem a folyosóra cserépbe, ott teljesen helyrejött és ez is gyorsan nő, pedig nem vagyok egy nagy növény tartó, locsolni simán elfelejtem ezeket.

Azért szeretem az akváriumi növényeket, mert azt nem kell locsolni.

2011. nov. 12. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!