Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy icipici gömb-akv...

Szeretnék egy icipici gömb-akváriumot, mit kell még hozzá beszerezni?

Figyelt kérdés
Sose volt akváriumunk, valami igénytelen halra gondoltam, de kell-e levegőztető, gondolom pár növényke nem árt, egyéb? Hogy kell tisztítani?
2008. márc. 20. 10:42
 1/7 anonim válasza:
91%
Eloszor is attol fugg milyen halat szeretnel sok fele van valaszthatsz az uzletben vannak ojan halak amelyeknek kel levegozteto es van amelyiknek nem kel nekem ket akvariumom van van egy amejikben nem kel levegozteto ebben van 4 es van egy masik akvarium amejikben van 8 de azoknak kel levegozteto na most tetszes szerint dontod el hogy valami novenyt raksz e bele nekem az egyik akvariumomban van nagyon szep es a masik akvariumom hatara van ragasztva egy ijen lap amelyikre fuvek vannak nyomtatva ezt az akvariumot igy vettem es miutan kimosom az akvariumot nagyon szep amikor tiszta benne a viz es nagyon szep az a lap a hatanal de meg van benne noveny is.En ugy hallottam hogy nem nagyon ajanlatos kerek akvariumba vagy edenybe tartani a hlat nekem egyik sem gomb alaku .Vegyel nekik kajat es van ijen kek csepp amit mindjart elmagyarazok mikor es hogy kel hasznalni.Azoknak a halaknak amelyeknek nincs buborekoztatojuk altalaban 4 naponta kel cserelni a vizet mert csunya amelyeknek van buborekoztatoja annak altalabn 2-3 hetenkent szoktam na es ugy szoktam az akvariumot tisztitani hogy szurovel belerakom egy vizzel tele edenybe a halakat utanna levesszem az akvariumot belerakom a givettaba vagy a kadba kiontom a vizet es vegyel neki egy tiszta uj mosot amivel csak a halak akvariumat mosod es azzal takaritsd meg meg csakis soval ne hasznalj semmi szappant vagy barmit csak sot es az a moso miutan 2-3 kidorzsolted kioblintetted az akvariumot elkezdesz bele vizet engedni jobb az artezi viz de ha varosban laksz akkor nincs honnan hozzal artezivizet es akkor hasznalj a csaprol en is onnan hasznalom aztan mielott megengedned a vizet rakj abbol a cseppbol hat en sokat szoktam es szep kek lesz a viz es azt mondjak jot tesz a halnak nah es miutan raktal ojan cseppet engedd meg a vizet eloszor szoktam meleg vizet engedni utana hideget hogy ojan se nem hideg se nem meleg se nem lanyhos hanem inkabb hideges legyen a viz de ne legyen jeg hideg aztan szurol viszzarakom a halakat es viszzateszed az akvariumot a hejere .Ennivalot csak reggel adj nekik egy csipetnyit.Ez altalaban szaritott bolha szokott lenni mondjuk nekem eddig ojan volt de mar nem ojan van .Hat naggyabol enyyi Nekem most voltak Hetfon az a negy hal amejiket mondtam hogy levegozteto nelkuliek most voltak 1 evesek es mar nagyon nagyok!Eljenek sokaig a halaid!Puszi egy 12 eves lany!
2008. márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
öszönöm a kmerítő választ, legalább van már kiindulópontom :)
2008. márc. 21. 09:40
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

OFF

kedves 12 éves lány! Örülök, hogy ilyen szép kimerítő választ adtál, de ha majd lesz módod akkor legközelebb tagold a szöveget amit írsz ;-)

ON

Kicsi gömb akváriumba én személy szerint egy betta splendens-t ajánlanék. Ennek nem szükséges okvetlenül levegőztető, mivel a levegőre (is) jön oxigénért.

Vízcserét ebben persze gyakrabban kell megejteni mint egy nagy akváriumba de ilyenkor mindig csak kis mennyiséget. /150l alatt mondjuk nem kezdenék bele egy akváriumba-halak érdeke+a megjelenése is szebb/

2008. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
kimaradt: az ilyen vízbe csepegtetős dolgoktól én tartózkodnék! Gondolj bele: attól, hogy vmit beleöntesz a vízbe az, hogy szedi a káros dolgokat? Esetleg átalakítja, de tedd fel magadnak a kérdést: ha a NO3-ot foszfátot, szilikátokat át tudja alakítani akkor mit tehet a halaiddal?
2008. márc. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én nem gondoltam, hogy kékíteném a vizet; a fiam rajong a halakért, de ő még kicsi, és helyünk sincs pillanatnyilag egy rendes akváriumhoz, így olyat szeretnék, aminek a gondozását, tisztán tartását én fel tudom vállalni. Köszönöm a konkrét tanácsokat!
2008. márc. 26. 08:22
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy tudom, hogy a hal nem szereti a friss vízet egy az egybe. Nálunk ha teljes vízcsere van akkor már legalább egy hetes vízet teszünk az akváriumba.

Az állatkereskedésbe egyszer beszélgették, hogy ott úgy csinálják, hogy mindig kb a harmadát leszivja a víznek és helyébe friss vízet rak. Ott meg már csak tudják, hogyan kell.

2008. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%

Ne akarj pici gömb akváriumot! Azzal annyi gond lesz, hogy pikk-pakk elmegy a kedved az egész akvarisztikától...ha nincs lehetőség komolyan csinálni, akkor inkább más "hobbi"-t keressetek.Nem okoskodás-jó tanács!Ez egy gyönyörű, de sok törődést, türelmet és anyagi ráfordítást igényel...nem szabad elbagatellizálni.

Ha ezek ellenére is e mellett döntesz, legalább 15 liter legyen és összesen egy bettát tarts(vagy egy párt) benne!

2008. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!