Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért dörgölödzik?

Mért dörgölödzik?

Figyelt kérdés
A halam miota aksiba vannak az egyik arany halam oldalával dörgölzik az aksi aljának levegő kaja van sérülésuk nincs

2011. nov. 11. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
miota aksiban? Mert előtte hol voltak? Nincs valami gombás fertőzése vagy ilyesmi? Mármint ilyen bőrbetegsége vagy élősködője?
2011. nov. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem tudom már pontosan mi a baja, de valami betegség azt tudom, nekem is volt ilyen gond mikor halaztam. Ha jól emlékszem a parakill segít (ez egy kb 100ftos lötty, ami tényleg hat)
2011. nov. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
talán darakór nálam is amikor a múlt-kór darakór volt neki dörgölőztek az aksi falához kövekhez stb ha jönnek ki ilyen fehér pöttyek akkor valószínűleg darakor lett hány literes az aksi
2011. nov. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és akvárium hőfokot emeld meg vegyél parakillt csepegtesd be az akvárium méretéhez megfelelően ám 1 10ml es tubus asszem 50 literre van
2011. nov. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Darakór a betegség neve. A kezelés rengeteg helyen le van írva, aranyhalaknál a hőfokemelés nem tesz túl jót.

A tartási körülmények milyenek? Ugye tudod, hogy halanként 50 liter vízzel kell számolnod, tehát ha 4 db van, az 200 literes akváriumot jelent?

2011. nov. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Először is néhai vakarózás még nem biztos jele a darakórnak. Meg tudod állapítani, ha közelrő megnézed az úszókat. Keresd a kis fehér pöttyöket. Ha egy-kettő is van, akkor jöhet a kezelés, még idejében.
2011. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valamilyen parazitás megbetegedés. Valószínű a darakór is, lehet v.milyen gomba, stb.

Az nem túl jó jel, ha nincs mechanikai sérülése, mert az azt jelenti, hogy az immunrendszere a gyenge, és azért kapta el. Ezért a kezelésen túl, mindenképpen utánna kell járni, mitől gyengült le, és tenni ellene, különben visszatér a betegség.

2011. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyeld a halad viselkedését, és legyen otthon parakill. Ha még viszonylag tünetmentes, Nem pötyös, nem viselkedig zavarodottan, csak dörgölőzik néha akkor nem kell durván kezelni. Elég fertőtleníteni egyszer. Majd 4-5 napután mégegyszer. De ha vannak rajta pötyök akkor a darakór kezelésénél leírtkat pontosan be kell tartani. Talán annyi hogy aranyhalnál drasztikusan nem emelném meg a hőfokot.
2011. nov. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja hogy aranyhal akkor ne emeld meg annyira nagyon
2011. nov. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
2 aranyhal van egy olyan helyen ahol nagyábol 90 liter mikor behoztam öket volt rajtuk 1-1 pikely hiány de visza nöt most az egyiken van sáp piros narancs szinüek semmi elváltozás csak ritkán dörgölözik az aksi le van kezelva metilén kék és antikloral tiszta aksi jol vanak esznek semmi bajuk csak néha dörgölöznek
2011. nov. 13. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!