Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinaljak? Vizkoves az...

Mit csinaljak? Vizkoves az akvariumom

Figyelt kérdés
Mit csinaljak? Vizkoves az akvariumom,mivel szedjem le?
2011. nov. 12. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

vannak benne halak? vagy üresen áll?


nagyon sok helyen láttam, ha nem üres, akkor wc kefével szedik le a vízkövet. Természetes külön az akváriumnak tartott kefével, amit másra nem használnak :) de lehet pl. mosogató kefe is.


ha pedig üres, akkor ecettel.


legvégső esetben használj szikét, vagy kést, mert azok könnyen megkarcolják az üveg falát.

2011. nov. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Enyhén ecetes szivaccsal töröld le, vigyázva, hogy a vízbe ne menjen. Ha üres akvi, akkor menj rá töménnyel, vagy híg sósav oldattal.
2011. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor nagy vízcserét tartasz, szívj le az akváriumból egy 15-20 centit, majd ecetes szivacsal óatosan mosd le hogy a vízbe ne menjen belőle. Véletlen mégis ment akkor még mindig lehet belőle leszívni, ill kell is hiszen nagy vízcserét csinálsz úgy is.
2011. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet úgy, hogy leszívod a vizet félig, egy wc papírra egy kis ecetet öntesz, azzal letörölgeted körben, és egy száraz papírral le is törlöd egyből, hogy ne follyon a vízbe.


Lehet egy sniccer/szike pengéjével laposan levakarni, én ezt utóbbit szoktam és tudom csinálni úgy, hogy nem karcolom meg az üveget, de olyankor legyen benne víz, akár teli, mert ha vizesen csinálod nem karcol, de ha szárazon akkor igen.


Vagy ragassz körbe az akváriumra fekete szigetelőszalagot, ezzel eltakarod a vízkövet.


Vagy lágyítsd a vizet, hát attól függ milyen halak, hogy lehet e, de ha valamennyi ioncserélt vizet öntesz bele, már kevesebb vízköved lesz.

2011. nov. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Ha kemény csapvizet használsz, akkor bátran ecetezheted a működő akvárium szélét is. A kemény víznek nagyon erős pufferhatása van, pár csepp ecet a vízben meg se kottyan a pH-nak, idővel meg elbomlik természetes úton. A sikálást nem javaslom, tiszta karc lesz tőle az akvárium.
2011. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!