Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 literes akváriumban tarthat...

Kzs kérdése:

10 literes akváriumban tartható red cherry garnéla?

Figyelt kérdés
Ha igen, mehet belőlük - mondjuk - 6 db?
2011. nov. 12. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Barátom nővére tart egy 10 literest, egy mini belső szűrővel. kb 3 naponta cserél egy pohár vizet benne. Red cherrykből szaporodott neki vagy 30, plusz kis hólyag csigák is voltak, jávai moha és microsorum, de nem vette ki a garnélákat mikor túlszaporodtak, elment nyaralni 2 hétre, azt mire visszajött, megdöglöttek.

Maradt 3 túlélő garnéla és 4csiga, akik utána újrakezdték a szaporodást. Strapabíró jószágok, de azért ennyire nem :)


Én tartottam 6 literbe is, de csak 2 hónapig, utána átraktam nagyobba. Látszik különben rajtuk az ammónia mérgezés, mert ha sokan vannak, vagy ha nem cserélsz időben vizet, lelassulnak, fáradtak lesznek. Nem egyből döglik meg mind, hanem egyenként szép lassan hullanak el.

És ha figyeled őket, láthatod te is.


Ha hosszabb távra akarod, inkább legyen egy 45 literes, abba már jól lehet szaporítani őket. Úgyis kénytelen leszel átrakni őket nagyobba később, vagy eladni őket.

1 garnéla tud csinálni 20 mini garnélát, főleg a redek, azért nem a legjobb ilyen picibe tartani, mert csak egyszer szaporodik és már tele van.


A yellow kicsit lassabban szaporodik, meg ott úgy vettem észre kevesebb utód jön létre egy alkalommal, de lehet hogy csak nálam, bár most a yellow-t annyira nem tudom megfigyelni, mert azokat bedobáltam a 200 literesbe nano halak közé és lehet hogy 1-2 hal megeszi a bébi garnélákat. Elvileg nem, de gyakorlatilag nem biztos, hogy nem.

2011. nov. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Többiek véleményére is kiváncsi vagyok: érdekelne ezeknek a "mütyürkéknek" a tartása...
2011. nov. 12. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:

hable-nak igaza van.Egyébként én kb fél éve akváriumozok és sztem a garnélát nehéz tartani,nehezebb mint egy halat.

Ezeket az oldalakat olvasd ha érdekel a téma:


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A red cherry az 1-2 évig is élhet
2013. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!