Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerülhet legolcsóbban...

Mennyibe kerülhet legolcsóbban egy akvárium, minden felszereléssel együtt?

Figyelt kérdés
Szeretnék halakat tartani, de nincs sok pénzem rá. Mennyibe kerülnek, amik szükségesek hozzá?
2011. nov. 12. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
100 literes az , ami már mutat is... minden felszereléssel együtt az 80 ezer körül van. nekünk 94 literes van és annak vágattuk az üvegét és 10 ezerbe került bele a levegőztető, hőmérő, meg aminek a neve most nem jut eszembe (ami a vízhőmérsékletet szabályozza) bele a növények meg a halak. De ha tényleg veszel akkor inkább gyűjtögess pénzt és TELJES ELEVE FELSZERELTET vegyél ne így külön külön vedd a cuccokat mint mi mert ha felszereltet veszel az olcsóbban jön ki. :) és a zongora tanáromnak is van 110 literes de ő is meg mások is azt mondják hogy nagyobbat akarnak...:)
2011. nov. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
első vagyok. és 30 literes szerintem olyan 20 ezerbe kerül de lehet hogy most h.ülyeséget írtam. :)
2011. nov. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Virág6 ***** válasza:
nekem 30l-es akvárium 2500ft volt.Kell bele növény sóder vízmelegítő szűrő.Mi kb 13000-et költöttünk.Nem tudom arra mért ilyen drágák.
2011. nov. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 20-30 ezer forintból már egész szépet lehet összeállítani. Nézelődj akvarista.hu-n, használtan még olcsóbbat is kifoghatsz.
2011. nov. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Virág6 ***** válasza:
Bocs 35literesset vettem 2500-ér vadiúj volt.Szerintem az is szépen mutat.
2011. nov. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mekkorát akarsz?


Itt egy 72 literes üvegtetős szett 7 600 Ft


[link]


A szűrő helyett kérj hozzá 2db Hailea YZ-600 1x15W -os lámpát (egyet adnak hozzá, de az kevés)

A szűrő viszont mind gyenge amit adnak hozzá, tulajképp egyiket sem érdemes hazavinni)


Vegyél hozzá inkább egy normális szűrőt, 600 L/órás körülit. hátha ezt így meg lehet dumálni a sráccal. Mittudomén. Mondjuk a végén kijösz 10 ezerből.

2011. nov. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Virág6 ***** válasza:
32%
Minek egy medence a lakásba?Aztán majd mire kicseréli a vizet,belefárad.szerintem a 35l-es is jól mutat.Inkább adok egy címet ahol tök olcsó hozzá a kellékek.Ha kell privátba megírom.
2011. nov. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vagass uveget es szilikonnal ragaszd ossze. Szilikonon irja h akvariumnak valo. Ez a legolcsobb es nem is nehez, nezz a youtub on videokat rola.

Belso motoros szuro lesz a legdragabb, de az sem veszes, foleg ha hasznaltat veszel. Vilagitas par ezer forint, nem kell egybol hiperszuper neon, stb. Talajt patakban talalsz, jol mosd ki. Novenyeket ingyen kapsz forumokon. Ha ezek megvannak, meghozzak a kedved es allandoan fejlesztgetni fogod. En is igy kezdtem. Nehogy akvarium szettet vegyel, mert altalaban a szuro es a vilagitas is alulmeretezett es az akvarium is sokkal kissebb mint amit igy osszerakhatsz.

2011. nov. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kezdőként semmiképp ne ragasszon...aztán majd szépen szétnyílik neki...


100 literes majdnem 100ezerért? Jézusom emberek, szét kéne nézni hol mennyibe kerülnek a cuccok...


Virág6: neked meg üzenem, hogy nem tudom mi fárasztó van a vízcserében...gondolom te szépen időnként lecseréled a víz teljes mennyiségét...na itt van a legnagyobb hiba amit csak el lehet követni. Úgy látom neked is kellene még nem keveset olvasni a témában.


Kérdezőnek: legalább 54 literes akváriummal kezdd, ebben már könnyebben beáll a biológiai egyensúly, nem lesz problémád a vízminőséggel. Minél nagyobb annál jobb, és annál könnyebb gondozni, kevesebb a hibalehetőség. Mi anno 300 literessel kezdtük. Most van a 300 literes, egy 160 literes, meg nekem külön van egy 112 literes. Na a lényeg, hogy az 54 literest megveheted már tök olcsón, akár használtan is, mert általában ezt veszik sokan és ha nagyobbra váltanak eladják. Gyári szettet nem érdemes venni, mert abba gyenge a szűrés és a világítás. Ajánlom neked a [link] oldalt, itt találhatsz olcsón akváriumot, én gép gömbcsiszolású 112 literest vettem 6700 ft-ért...itt a legolcsóbb és nagyon szépek az akváriumok. Szűrőt, fűtőt, kaját meg minden egyebet pedig itt vegyél: [link] Ők a legolcsóbbak, értenek mindenhez. Halakkal kapcsolatban ajánlom a [link] oldalt. Itt meg tudod nézni a neked tetsző halak igényeit, és hogy megfelelő lesz-e a te akváriumodba. És végül egy kis info a halazással kapcsolatban: [link] itt a főoldalon található ingyenes 5 ebook-ot olvasd el. És akkor megérted, hogy miért is kell szűrő, miért kell 2 hétig üresen járatni az akváriumot míg hozod a halakat, miért tilos lecserélni az összes vizet, és miért kell csak heti 30% vízcsere pihentetett vízzel stb. Ha már összeállt a kép a fejedben, akkor pedig ha írsz ide kérdéseket, szívesen segítünk neked. Az eladóra meg semmiképp ne hallgass, akárhová is mész vásárolni (1-2 hely kivételével, pl. amit említettem, ott nyugodtan kérdezhetsz), mert az eladók általában csak rád akarnak sózni mindent, hogy minél többet fizess náluk, de vagy feleslegesek lesznek azok a cuccok amit adnak, vagy többet ártanak mint használnak, és csak kidöglenek tőle a halaid (ilyenek pl. metilénkék, malachitzöld, klórtalanító és társai...ezeket meg ne vedd, nem kell semmi ilyet használni). Na mindegy már így is elég sokat írtam, lényeg, hogy tájékozódj sokat és ne hagyd magad becsapni! Akkor nem fogsz csalódni :)

2011. nov. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
első vagyok és kisállat kerskedésben külön külön a cuccok így jöttek ki de hidd el hogy már bánom hogy nem használtan vettem mert olcsóbb lett volna :)
2011. nov. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!