Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szőlő tőkét akarok az akvárium...

Szőlő tőkét akarok az akváriumomba de saját készítésűt mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
El kezdtem megtisztítani mit csináljak még vele?
2011. nov. 13. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Főzd ki!
2011. nov. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is most csinálom :) Áztatom, míg le nem süllyed, és majd kifőzöm.
2011. nov. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hát én most le takarítottam,és már benne van a vízbe és főzöm kifele.

ti mohával díszítitek pluszba mert én azt akarok még rá venni?!

2011. nov. 13. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor abba is hagyhatod a főzést, mielőtt teljesen tönkreteszed!

Ha teljesen ki volt száradva, akkor jól le kell mosni, 1-2-szer jól leforrázni, és ennyi.

2011. nov. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Miért tenném tökre?

Nekem egy ilyen halakkal foglakozó ember mondta hogy minimum egy órán keresztül főzzem ki!

2011. nov. 13. 16:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is halakkal foglalkozó ember vagyok, és én meg azt mondom, ne főzd. Na, akkor most kinek higyj? :)


Főzésnél felpuhulnak a rostjai, és jópár évvel (jó sok) évvel megrövidíted az élettartamát, sokkal hamarabb szétrohad.

Ha permetezve volt, ígyse, úgyse lehet akváriumba tenni, főzéssel, vagy anélkül. Bepenészedni /gombásodni/ ígyis úgyis befog, ha nem volt totál kiszáradva, de még kiszáradva is van rá esély (ami nem baj, hamar elmúlik) de főzéssel az sem előzhető meg. A csírátlanításhoz 5 perc is elég, szóval nem kell megfőzni, a halak angolosan szeretik! :)

2011. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
tényleg nem érdemes főzni, mert csak megpuhul
2011. nov. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:

Még egy szavazat a főzés ellen. Eleve fölösleges csírátlanítani egy olyan tárgyat, aminek korábban semmi köze nem volt a vízhez, így vízi kórokozóknak sincs semmi keresnivalója rajta. A lemerülést nem segíti, ellenben a fa állagát rontja. Az algaevő harcsák talán örülnek neki, a pépesre rohadt fát szeretik rágni.


Megpucolod, kiáztatod, és ha nem merült le, akkor lesúlyozod. Ha penész vagy nyálka jelenik meg rajta, akkor nagy levegőt veszel, és nem csinálsz semmit. Ez nem ártalmas, magától elmúlik, friss fánál teljesen normális.

2011. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!