Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aljzatnak ez így jó lesz?

Aljzatnak ez így jó lesz?

Figyelt kérdés

Szóval egy 125 literes akváriumba szeretnék megfelelő aljzatot találni.


JBL Aquabasis-re gondoltam alulra táptalajként, 3 cm vastagon. Fölé pedig 0,1-0,6 mm szemcséjű homokot, 2-3 cm vastagon.


Füvesíteni szeretnék, echinodorus tenellussal. Illetve tervezek páncélos harcsákat. Ezeknek megfelel az aljzat?


Szóval a növény gyökerének jó az ilyen homok? A harcsának nem gond, hogy homok van?


2011. nov. 13. 13:05
1 2
 1/12 Nyúlós lónyál ***** válasza:
A harcsáknak a homok a legmegfelelőbb.
2011. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez így nem jó.

Ha táptalajt akarsz, arra bőven 5-6 cm (vagy több) vastag aljzat kell, és egyáltalán nem tarthatsz aljzat lakó halakat!

A táptalajt el kell zárni a víztől, az aljzatlakók pedig összetúrnák az egészet.

El kell döntened, hogy aljzatlakó halakat akarsz tartani, vagy füvesíteni akarsz. A kettő együtt nem megy!

Harcsákhoz jó a homok. Növényekhez inkább valamilyen égetett agyag aljzat a jobb, mert ilyen finomságú homokban berohad a növény.

2011. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De még a harcsákhoz is túl finom ez a homok, inkább 1,2-2mm-es a jobb. Az még elég finom ahhoz, hogy ne üljön meg benne a mulm, de valamicskét azért szellőzik is, nem rohad be olyan könnyen.
2011. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Ha a harcsák mellett döntesz, akkor 0.2-0.4 milliméter szemcsenagyságút válassz. 1mm-től nagyabb szemcse már nem biztos, hogy jó döntés. Ügyelni kell arra, hogy ne legyenek éles szemcsék.
2011. nov. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam régen voltak Cory-k. Eleinte nagyon finom homok volt talajként, semmi gond nem volt. Később átkerültek egy nagyok (1.2mm) szemcsealjzatú akiba, ami felsértették a bajusszukat és sorra elpusztultak.
2011. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nagyok - nagyobb
2011. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Olyan 30 évig tartottam 1-2 mm-es kvarchomokon páncélos harcsákat probléma nélkül...

Azt hiszem ehhez nem kell több kommentár.

2011. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyilván nem a legolcsóbb kitudjahonnanösszeszedett homok volt.
2011. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

jó, csak ha összekeveredik nagyon csúnya lesz.


A másik megoldás, alulra JBL aquabasis + felülre JBL manado (ezeknek legalább hasonló a színük) de akkor ilyan rozsdabarna lesz.


Ha nem tetszik a színe, akkor meg vegyél csak szimplán csak 2 zsák ilyet, ez sötétbarna, nekem ez van, ebbe is lehet füvesíteni, én is füvesítek benne:

[link]

2011. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ha összekeveredik nagyon csúnya lesz."


Ha összekeveredik, akkor attól a fél köbméter algától lesz csúnya, ami a kioldódó tápanyagtól robban be a vízbe!

Meg esetleg a döglött halaktól amik nem bírják a tápanyag koncentrációt.

2011. nov. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!