Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a dániómnak?

Mi baja a dániómnak?

Figyelt kérdés

Előzményem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..


Tegnap kaptak száraztápot a halak, és ma, vízcserekor azt vettem észre, hogy egy fehér folt van a hasán -nem darakór féle kis pötty. Inkább olyan mint egy pattanás.


Interneten olvastam, hogy ez attól is lehet, hogy túl sokat evett, vagy csak szimplán felduzzad és megtelik vízzel.


Ötletek hogy mi lehet ez?


Sajnos a karantén akvárium még nem áll készen a halra, úgyhogy nem tudom elkülöníteni.


2011. nov. 13. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig világosan megírtam hogy sekély víz és pár nap koplalás. Ebbe nem fér bele a száraztáp. Ha bélgázok vannak benne összegyűlve akkor a legrosszabb ha eteted. Azért jó a sekély víz mert abban nem tud elfordulni, magyarul a bent rekedt levegő is hamarabb találja meg az utat kifelé.

Hasvízkórt pedig más néven pikkelyborzolódásnak is hívják. Ami azt jelenti hogy a hal küllemén látszódna. Szóval figyelj oda.

2011. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

miután írtad, koplaltattam, nem változott semmi. Ez volt kb 3-4 napig.


Felfordulni nem tud, mert nem is billeg jobbra-balra, fel-le emelkedni is tud.


Nem hasvízkorra gondoltam, hanem néhány oldalon, meg forumon azt írják, hogy egy ilyen dudor csak úgy keletkezik és az vízzel van megtelve. Lehet félreérthetően írtam, nem a hal telik meg vízzel, hanem a dudor.

2011. nov. 13. 19:12
 3/5 A kérdező kommentje:

Cysts - Sometimes fish get fluid-filled lumps. They may result from an injured area or for no particular reason at all. They usually go away on their own and pose little threat to the fish.


Magyarul: ciszta: néha a halakon kialakulnak vízzel telt csomók. Lehet sérülés következtében, de minden ok nélkülli is. Általában maguktól elmúlnak, nagy veszélyt nem jelentenek a halra.


Egy ilyen dudorokról szóló irományban ezt találtam a legjellemzőbbnek, a többinél mindnek más a színe, tünetei.

2011. nov. 13. 19:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyesmit. Ez nekem is új.
2011. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

gondoltam megosztom a fejleményeket, hátha mások tanulnak belőle:


szóval beraktam 18 liter vízbe (54 literes akvárium egyharmadik töltve) szűrővel, fűtővel. Az eredeti akvárium vizével töltöttem fel, plusz egy kevés ozmó vízzel. A pH-t kicsit alacsonyabbra vettem itt, a hőmérsékletet 25-re állítottam. A felszerelésen kívül semmi nincs bent, csak a halacska.


Továbbá tettem a vízbe 1 gramm JBL ekto cristalt (gombás, bacis, parazitás fertőzésekre van) és kb. fél órával később sokkal jobb bőrben van a hal. Mostmár tud egyenesen is úszni, nem ferdén és rezegve. Néha még megrezzen, de nagyrészt rendesen úszik, kiváncsian nézelődik.


Az orvosság szerint 5 napos kúra kell, később még írok mi van. De az első benyomás pozitív, de nem akarom elkiabálni.

2011. nov. 14. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!