Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Néhány kérdés a nano akváriumo...

Néhány kérdés a nano akváriumokkal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

már egy jó ideje gondolkozom h legyen egy nano akváriumom :)

vagy 20x20x25-ös

vagy 25x25x30-as

vagy 30x30x35-ös lesz (szerintetek?)

milyen táptalajt rakjak alulra?(mennyit?)

milyen kavicsot tegyek rá? (mekkora méret?)

én fekete 2-3mm-esre vagy homokszínű homokra gonsoltam (:D)

milyen fát vagy követ tegyek bele?(és mennyit)

MILYEN NÖVÉNYEKET???(!!!)

és ilyen fűfélékre gondoltam... milyen fajtákat ajánlotok?(ezt előre gondoltam...)

hátulra milyen növényeket?

milyen halakat, állatokatlehetne benne tartani?

nagyon nagyon köszönöm mindenkinek a válaszkat :) (előre is )



2011. nov. 15. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

én a legnagyobbat javasolom, abba már lehet nanohalakat is:

-Pörperazbóra

-Zöldsávos törperazbóra

-Parázslazac

-Endlerguppi (vagy csak hím, vagy több nőstény, mint hím)

Ezek közül valamelyik, egy kis segítség a döntéshez: [link]

Emellé lehetne még garnélákat. Ha kezdő vagy red cherryt javasolok. Ehhez olcsón hozzá lehet jutni ( [link]

Aljzatnál sokminden szóba jöhet: de a halak szeretik a sötét aljzatot, és jobban is mutatnak felette. Lehet pl bazaltzúzalék, de vannak drágább speckó akváriumi talajok (pl manado). A homok is jó egyébként, vagy apró szemű(1-2mm) gyöngykavics.

Növényeknél én kezdetben egyszerű, strapabíró, de szép növényeket választanék: Anubias nana, Crypotcoryne, mohák., dekorációnak egy vasfa darabot.Nekem a fű-szerű növények nem jöttek be, CO2 nélkül kipusztultak.

2011. nov. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ja, ha követ választasz dekorációnak, vigyázz, hogy ne mészkő legyen, mert keménnyé teszi a vizet. Könnyen tesztelheted a követ egy kis ecettel vagy vízkőoldóval. Ha pezseg, nem jó.

A növényeknek amúgy nem kell nagyon táptalaj, bármilyen aljzat jó, a vízinövények többsége a levelein veszi fel a tápanyagot, így azt elég a vízbe keverni. Ezerféle tápoldat van akváriumi növényekhez.

2011. nov. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

30x30x35


Lilaeopsis brasiliensis vagy Echinodorus tenellus,

gömbmoha, Hemianthus micrantemoides, lehet egy vasfára rátekerni damillal pl Jávai mohát


Max 5db Galaxy razbóra, vagy Danio erythromicron


Lámpa:

[link]


Szűrő is kell bele


Alulra 1-3mm-es apró kavics, inkább sötétet (feketét, barnát) azt jobb szeretik a halak, garnélák.



De ha vennél inkább egy 45 literes akváriumot és abba egy zsák ilyen táptalajt tennél, sokkal frankóbb lenne.

Ez beállítja a vizet pont jóra és a növényeknek is kedvez, lehet bele ültetni bármit.

[link]

2011. nov. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

kössziiii a válaszokat


ja milyen szűrőt vegyek?

2011. nov. 16. 08:16
 5/5 anonim ***** válasza:

45 literbe: Aquael fan-1


30 literbe: AquaEl Fan Mini, Flipper AT-F301, vagy Elite mini A-130


Pacific P-F302 szűrőt pedig véletlenül se vegyél, mert annak az oldalán a tolópotija mellett van egy luk, ahol beszívja a kishalakat :/

2011. nov. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!