Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat vegyek?

Milyen halat vegyek?

Figyelt kérdés

kezdő vagyok 165 literes akváriummal és jövő hét elején hoznám bele az első csapat halat

a kérdés az hogy milyen halakat tegyek bele?

nem szeretnék guppit inkább valami nem túl nagy igényű szép hal kellene nekem

ha linkelsz díszhal.info vagy egyéb oldalt ahol az adatai vannak a halnak azt megköszönném


2011. nov. 16. 19:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

ami lényeges lehet hogy nincs túl erős fényem és ezzel együtt nem túl fényigényes növényeim vannak és gyöngykavics aljzatom és egy vagy két pár ancit szeretnék de ezen kívül nincs feltétel

én esetleg 2 pár vitorlást meg vagy 15 neonhalat gondoltam az ancik mellé de más összeállítás is érdekel vagy ezek mellé még valami

2011. nov. 16. 19:32
 2/16 anonim ***** válasza:
most mondanám hogy aranyhal de úgy tudom hogy azok hideg vízűek és nem teheted bele az édesvízi halaidhoz amik meleg vizüek. :) [link] halfajokat nem találtam ...de majd holnap HA ESZEMBE JUT bemegyek a könyvtárba és kiveszek egy könyvet amit már 1x kivettem (amikor a saját akváriumomat rendeztem) halfajták vannak benne , amik szépek , azt nem mondom hogy mindet amit ajánlani fogok be tudod szerezni a boltokba! :)
2011. nov. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
az első mondatom amúgy lehet hogy egy nagy baromság
2011. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
még mindig én vagyok, legalábbis amikor mi akartunk venni aranyhalat akkor az eladó nem engedte mert azok" hideg vizűek"
2011. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

[link]

itt azt írja hogy 10-25 fok és az én akváriumom 22 fokos ami az oldal szerint jó de nem tudom

2011. nov. 16. 19:58
 6/16 anonim ***** válasza:
igen, az aranyhal hidegebb vizet kedvel 15-22 fokost... a trópusi díszhalak meg 22-28 körüliek.
2011. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szia

a vitorlás meg a neonok jó ötlet, nekem 1 pár van 160 literben, 20 vörösneon meg 4 kis anci, de közülük el kell majd ajándékoznom, ha megnőnek, tehát ajánlom h belőlük csak egy párt vegyél.

igénytelenek és szépek még a gurámik, én őket is szívesen kipróbálnám egyszer :)

2011. nov. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pl:


- 4-6db Lepoárd botia

- 6db Fekete tetra

- 6-8db Karcsú díszmárna

- 6-8 db Ceyloni díszmárna


A Vitorlással jól megvan bármelyik csapat.

2011. nov. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Én is a neonokat ajánlanám. Esetleg vörös neont keverni zöld vagy fekete neonhallal, izzófényű pontylazaccal. Szép díszes párosítás.
2011. nov. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ha ezeket mind megveszed nem lesz kérdés hogy vegyél -e még mert nem lesz helyed :) csapatosak: neon hal, szumátrai díszmárna,ékfoltos razbóra, ILYENNEK kellene lennie mert takarítanak:foltos páncélosharcsa,leopárd algaevőharcsa, Ilyenjeim vannak/voltak:papagályplatti,mexikói kardfarkúhal,szivárványos guppi,zöld díszcsík, sziámiai harcoshal,vitorláshal,stendhal-hal,vörös lábeo,díszöves razbóra és karcsú razbóra és talán ezek is csapatosak ha az ékfoltos razbóra is az) :) nekem volt vitorlásom 25 cm-es, a sziámi harcoshalam meg olyan szelíd volt hogy simogattam :) EZEKET NEM hiszem hogy megtalálod,de azért utánna nézhetnél: allen-koralsügér, császárhalak, bohóchal,bársonyhal ezek nagyon szépek :) ha Pesten laksz szerencséd van ;)
2011. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!