Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes akvárium? Lenne pár...

Növényes akvárium? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Van egy 80x36x50-es akváriumom. Szeretnék bele "gyepet", echinodorus tenellusból, illetve egy kisebb bokrot vizipáfrányból.

Van 2x28 watt világításom, és egy 600l/h teljesítményű szűrőm.


A kérdéseim a következők:

Mi legyen a talaj?

táptalaj, kavics, homok ilyesmik: miből mennyit használjak?

Kell-e co2-zni, és ha igen, akkor mennyit? (hány bubi/mp)

Növénytáp szükséges-e?


2011. nov. 18. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha ez 50 cm magas, akkor nem biztos hogy elég lesz a fény. Attól függ mennyire világít le az aljáig.

Pl van e a csövek fölött fényvisszaverő fólia? Mert az sokat segít ebben.


Szerintem ez a talaj jó hozzá, én ezt használom:

[link]


Vegyél 2 zsákkal, és ha úgy látod kevés, akkor egy harmadikat is. Nekem ebben nagyon jól terjeszkedik a Marsilea és a Lilaeopsis. A kettő egybe is nőtt, egy órát szórakoztam vele mire kigazoltam.


Echinodorus nekem nincs, de valószínű hogy az is ugyanúgy terjedne benne. Én nem CO2-zök, már rég megúntam, anélkül is befüvesedik.


Easy Life Pro-fito növénytápot használok, semmi mást.

2011. nov. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válasz. Igen az 50 cm a magasság, de abból leszámolhatunk 10-et, mert magasítva lesz (nem csak a talajjal), s így közelebb lesz a fényhez. Igen, fényterelő van benne.
2011. nov. 18. 01:05
 3/12 Platypus ***** válasza:

A fényed és a szűrésed is túl kevés, hogy működő és szép gyeped legyen. Ennyi fényen az életben nem fog olyan ütemben nőni a gyep, hogy esztétikus legyen, ilyen szűrés mellett meg néhány hónap alatt telemegy mulmmal, ami egy idő után befojtja a gyepet. Gyep esetén minimum 10X-es vízforgatású szűrő kell, a te esetedben legalább 1400liter/óra, de a 15X-ös vízforgatás az igazi, és fontos hogy elegendő mennyiségű szűrőanyagod is legyen hozzá. A fényen még lehet variálni, a szűrésen nem. Ehhez a fénymennyiséghez inkább a Marsileát érdemes kipróbálni, az echinodorushoz a duplája kéne.

Ha gyepet akarsz, akkor a kavicsot meg a homokot felejtsd el. Égetett agyag talajra van szükséged, alá pedig táptalajt kell rakni. Ha a fénymennyiséget nem emeled, akkor CO2-zni nem kell, úgysem hasznosulna. Easy carbot használj, az sötétebb akváriumban is sokat jelent. A bubi/másodperc nem sokat jelent, tartósteszttel kell figyelni a koncentrációt, mert ha elszúrod, akkor megborul a pH és kinyiffan minden állatod. Növénytáp kötelező, ha szép növényzetet akarsz, de hogy pontosan milyen, azon még gondolkodj. A jelenlegi fényedhez elég mikroelemekkel tápozni, de ha igazán szép gyepet akarsz, akkor makroelemek és CO2 is szükséges.


Talajnak bármilyen égetett agyag jó lehet, még néhány márka: JBL manado, Hobby bonalit, ADA amazonia, Oliver Knott(Ezek BP környékén könnyen beszerezhetőek).


Javaslom az akvakertesz.hu-t, ott több hasznos tanácsot kapsz, mint itt.

2011. nov. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Daphina ***** válasza:

Szerintem megvannak a feltételek a tenellus tartásához.

Sera floredepotot, felé aprókavicsot ajánlok:)

2011. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Platypus ***** válasza:
Egy növény tartása és a sűrű gyep nevelése sajnos nagyon nem ugyanaz. Ahhoz, hogy meglegyen az igazi gyep hatás, nem elég, ha csak megmarad a növény és valamennyire növekszik. Optimális körülményeket kell biztosítani, ha tényleg látványos és természetes hatású összképet szeretne az ember. Ha nincsenek meg a feltételek, akkor érdemesebb egy alacsonyabb igényű növényre váltani.
2011. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Platypus én nem akarok beszólni, de te állandóan olyan lenéző és negatív stílusban válaszolsz.


A itteni kereskedésben megkérdeztem -hozzáértőtől- kb. ugyanezt csak azt nem mondtam el, hogy echinodorust tartanék. Ő is azt javasolta, annak ellenére, hogy ott a boltban nem tartanak olyat, mégsem akart mást rám sózni, mert szerinte a tenellus működne a legjobban. A szűrővel kapcsolatban pedig ugyanez, szerinte elég a szűrőm hozzá. Pedig ezzel is megtehette volna, hogy egy drágábbat vetet meg velem :P


Meg egyébként mim az, hogy a szrűveő nem lehet variálni? Miért ne lehetne belerakni egy nagyobbat?


Meg a mulmot le lehet szívni a fű közül is. Én minden héten a másik akváriumomban homokról szívom le, úgy hogy egy szem homokot nem szívok be.


És a fű növekedési fázisában egyébként sem lesznek halak benn... sőt, pár hónapig biztos nem.

2011. nov. 18. 14:52
 7/12 A kérdező kommentje:

ja és még annyi, hogy az echinodorus bleheri-m, amikor a csigák felzabálták és majdnem eldobtam, de inkább beraktam egy 3 literes, szűrés nélküli edénybe, azt meg be a szekrénybe: még természetes fény is alig éri... se tápozás se semmi.


Most meg mehet vissza az akváriumba, mert azóta duplájára nőtt :P


Tenellusból is vettem egy kis adagot, majd azt egy elterelővel berakom egy másik akváriumomba és megnézem hogy fog nőni...

2011. nov. 18. 14:58
 8/12 Daphina ***** válasza:

Nézd el Platypusnak! Ő érti a dolgot és hasznos válaszokat ad.

Kezdőként szerintem úgy se a tökéletes gyep lesz a cél....

A bolti eladókat meg inkább hagyjuk...

2011. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:

Ha szerinted lenéző, hogy megmondom, mi nem fog működni, akkor azt hiszem úgyis hiába mondom. Én nem szántam negatívnak, ez egy figyelmeztetés, hogy amit tervezel, az általában nem szokott működni. Ez olyan, mint sziklát mászni kötél nélkül. Van akinek megy és nem zuhan le, de azért nem illik azt mondani, hogy próbáld csak ki, de jó buli.


A szűrésnél arra gondoltam, hogy ezen nem lehet spórolni. Illetve lehet persze, csak nem éri meg, mert ez a növényes akváriumok leginkább sarkalatos pontja. Nem csak a teljesítmény, hanem a szűrőtérfogat és a szűrőanyagok minősége is. Ha jól sejtem, te vagy a múlkori amazoniás kérdező a belső szűrővel. Akkor is javasoltam, hogy az akvakertesz.hu-n is kérd ki a fórumozók véleményét. Ott vannak olyan emberek is, akiknek tényleg sikerült már jó minőségű gyepet nevelni.


Egyébként a mulmot nem lehet eltávolítani a fű közül a gyep károsítása nélkül. Besüllyed a gyökerek közé, felgyűlik a talajban.

2011. nov. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Daphina ***** válasza:
énis NAGYON AJÁNLOM az AKVAKERTESZ.HU-t!
2011. nov. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!