Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Riolittufát lehet használni...

Riolittufát lehet használni szűrőanyagnak?

Figyelt kérdés

Láttam boltban, aljzatnak árulják.

[link]

Elég porózusnak tűnt, mint a lávakő. Szerintetek keményíti a vizet? Lehet benne valami mérgező?


2011. nov. 18. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,a tufában van kalcium úgyhogy elvileg keményítheti a vizet,de kipróbálhatod h ecetet vagy sósavat cseppentesz rá. ha pezseg akkor valószínűleg keményíteni fogja a vizet.

Másrészt ha nem is elég porózus anyag de első áramlás megtörő, mechanikai szűrőnek is jó,ha meg porózus plusz biológiai szűrőanyag is.Ja meg h mérgező-e azt nem tudom de függ attól is hogy milyen szennyező anyagok lehetnek benne.Jól mosd át és ne használj sokat belőle.Sztem jobban járnál siporax-al,én is azt használok,igaz drága de nagyon porózus!

2011. nov. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Azóta ezt találtam róla:

[link]

Eszerint 0,1% Kalcium, az sok, vagy kevés?

2011. nov. 19. 00:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, a siporax drága, de úgy tervezetem a szűrőt, hogy jó nagy legyen, és a kevésbé izmos szűrőanyagokból teszek bele többet, csak a lávakő éppen kifogyott, ahol akartam venni, de volt ilyen tufa.
2011. nov. 19. 00:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs 10-20 % nem olyan durva,attól függ milyen halakat tartasz.Pl galaxy-nak lágy víz kell,de kibír 11 nk-t(nálunk ennyi a csapvíz). Sztem ha jól átmosod akkor nem lehet gond,de használj más szűrőanyagot is,mert lehet hogy hamar eltömődik a tufa.
2011. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
meg sztem legalább egy adag shiporaxot vagy vmi hasonló márkásabb bioszűrőanyagot tehetsz bele
2011. nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 20. 16:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!