Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történne az akváriumban?

Mi történne az akváriumban?

Figyelt kérdés

Jelenleg az akváriumomban van egy szűrő amelynek a teljesítménye 380 L/h. Mi történne ha tennék helyette egy 400 vagy egy 500 L/h teljesítményű szűrőt?

Történne valami változás az akváriumban?


2011. nov. 18. 22:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni hogy az akváriumom 60l-es!
2011. nov. 18. 22:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Jobb lesz a szűrésed.Ha túl van telepítve és/vagy sok a felesleges anyag pl kajamaradék muml stb akkor nem lesz magas a nitrit nitrát szint(ha eddig magas lett volna). Ha nincs túltelepítve, helyesen etetsz akkor sztem nem lesz sok változás,bár egy jobb szűrő mindig jobb ,meg drágább is
2011. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a döntő tényező, a szűrő szivacsának mérete. mert mondjuk egy 500-as szűrő, ugyanakkora szivaccsal nem ér többet, csak az áramlás lesz nagyobb, és csak úgy repdesnek a halak.
2011. nov. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vagy veszel egy 600 L/órás Atman At-3335 külső szűrőt.

Ezt elég csak 3 havonta tisztítani, és lesz egy jó biológiai szűrésed, tiszta vized. Ez esztétikusabb is, mint egy belső szűrő, mert nem foglalja a helyet az akváriumban. Csak 2 cső látszik, ami belóg a vízbe.

[link]


Én 2 éve karácsonyra vettem magamnak. Beleraktam 45 literbe és garnélákat + kis halakat tartottam. Volt sodrása, de nem vészes. A szívó cső végére húztam egy laza szerkezetű szivacsot, hogy ne szívja be a garnélákat.


A barátom is vett egyet, ő 70 litereshez használja. Neki azért ideális, mert ő lusta vizet cserélni, és van hogy egy hónapig sincs vízcsere nála, mégsem döglöttek meg a halai, és szerintem ez csak a jó szűrőnek köszönhető.


Nem bántuk meg, hogy vettük, szerintem jó választás volt.


Természetesen vizet cserélni érdemes emellett is ugyanúgy hetente, ha egy szép algamentes akváriumot akarsz, csak annyi, hogy magát a szűrőt elég 3 havonta egyszer tisztítani. Nem nehéz, olyan a belseje, mint egy vödör.

2011. nov. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs túltelepítve az akvárium, és kisebb 50-60 liternél, akkor fölösleges.


Ha mégis cseréled, legalább 1 hétig járasd együtt a két szűrőt. Vagy az új szűrő szivacsát rakd az akváriumba az áramlásba 1-2 hétre.

2011. nov. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!