Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen garnélát tarthatnék?...

Milyen garnélát tarthatnék? (20 literes akvárium)

Figyelt kérdés

red cherry vagy amano garnélákra gondoltam

ferplast blucompact 01-es belső szivacsszűrő elég lenne nekik?


2011. nov. 19. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát igen red cherryt, vagy amano-t, vagy amit kapsz, ill. amelyik tetszik: [link]


Nem tudom, hogy elég e a szivacsszűrő, mert én mindig motoros szűrőket használok. Szerintem az azért jobb egy fokkal. Pl 20 literbe Elite mini-t vettem. Ez egy kb 250 L/ órás kis szűrő és 2300 Ft az Atlantisz díszállatban, de biztos hogy máshol is kapsz ilyesmi kis szűrőt olcsón.


Néha szoktam építeni külső szűrőt is hozzá, azt is ilyen picike 250 liter/órás szivattyúval oldom meg, valamit az is segít a szűrésben.

2011. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én red cherryt javasolok. Az amanoknak szerintem kicsi lesz és meg fognak lépni. Drágább, de még elég strapabíróak a yellow fire, a babaulti green, és babaulti stripes (=zebra) garnélák. Néztem ezt a szűrőt szerintem marha kicsi a szivacsa, biológiai szűrés nemigen lesz, csak mechanikai.

Inkább egy ilyen, akár használtan:

[link]

Nekem nagyobb van belőle, és teljesen korrekt.

2011. nov. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!