Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3db 13 centis torocatum...

3db 13 centis torocatum harcsa 70 literbe?

Figyelt kérdés

Ilyesmi kinézet, bár nem pont ilyen (kékes-fekete nagy dögök):

[link]


Egy haveromnál vannak és ránéztem az akváriumra, kérdeztem: Ez nem kicsi nekik? Azt mondta nem. Kérdeztem: de hát úszni nem szoktak? Azt mondta nem nagyon, inkább csak bújnak.


Mondjuk tényleg kettő el volt rejtőzve, a harmadik meg csak helyben állt középen, de lehet hogy nappal alszanak. Nem?


Csak kíváncsi lennék, hogy szerintetek mekkora akvárium kéne nekik normál esetben. Ő ebbe nevelte fel őket. Pici koruktól vannak ott nála. Meg pl hogy mekkorára nőnek ezek a halak?


Ő azt mondta hogy ezek nem algaevők, hanem élő tubifexen élnek. - Lehet nem is az a neve, hogy torocatum, de nem tudom. Egyedül arra a képre hasonlítanak amit találtam neten és belinkeltem.


2011. nov. 21. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon kicsi 3 ekora hal hova bújik el egy ekkora akváriumban
2011. nov. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dioxyde ***** válasza:
Hát azért ezek még nőhetnek...18 centit ír a díszhal info szal 150 liter azért kéne nekik.Az is igaz,hogy elég nagy a tűrő képességük a harcsáknak,de hát ha már ilyen halakat vett akkor gondoskodjon a megfelelő helyről is..nekem is tetszik sok hal mégse veszem meg mert nincs elég nagy akváriumom hozzá annak meg semmi értelme,hogy 3 hétig elvan aztán meghal nálam.Amúgy nem algaevő halak ,és mivel harcsák este aktívak főleg.
2011. nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jaa, hogy ez a tarka páncélos harcsa a díszhalon.

De nála Mitől olyan kék? Létezik ez kékben is?

Tudtam, hogy kicsi az akv, láttam hogy nincs helyük úszni.


A vasfa alatt bújkáltak ketten, de nem fértek be alá, csak félig. A fejük, mint a stucc el volt dugva. Mellesleg szép halak, olyan egészséges kinézetük van.

2011. nov. 21. 23:33
 4/9 Nyúlós lónyál ***** válasza:
150 literben lehetne tartani 2-3-at.
2011. nov. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Nyúlós lónyál ***** válasza:

A harcsák kisebb helyen is hamar megnőlnek, de ettől függetlenül a haverod még állatkínzó marad.


[link]

2011. nov. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dioxyde ***** válasza:
Én még nem láttam kék színben torakátumot van amelyik világosabb van amelyik sötétebb....de ezek teljesen kékek voltak?Amit linkeltél az tuti a torakátum,nekem is volt már nálam egész sokat mozogtak főleg etetésnél feljöttek a vízfelszínre is nem csak a talajon ettek.
2011. nov. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezek teljesen sötétkékek. Lehet, hogy csak a fény miatt.

Nem tudom, de ilyen halat még én sem láttam.


2 hete meg akarta szüntetni az akváriumot, akkor felhívott, hogy kellenek e nekem a halai, de tegnap meg azt mondta mégis megtartja őket. Én nem tudok kiigazodni rajta. Azt mondja rájött, hogy az apjának ez jó program, hogy heti egyszer elmegy halas boltba kaját venni, mert állítólag sokat unatkozik otthon, és így legalább néha kimozdul, mert hogy messze van a bolt.


Ez az akvárium a szülők szobájában van és ők nézik. Én nem fogok az anyjával vitatkozni, hogy kicsi az akvárium, mert ő is nagyon mondta, hogy ez nem kicsi nekik, és akkor így mondtam, hogy ok. De majd azért úgyis megmondom a srácnak, hogy utánanéztem és kiderült, hogy 150 literbe kéne tartani őket. Végülis ennyit tehetek. Ha meg később megint le akarnak mondani a halakról, akkor max elhozom és kitalálok nekik valamit.

2011. nov. 22. 07:59
 8/9 anonim ***** válasza:
ha csak a a szépsége a cél és hogy kaját vegyen nekik akkor tartson kb 10 neont és azok szépek is mozognak is és szerintem sokkal mutatósabb egy állandóan mozgó halcsapat mint 3 hal ami mindig el van bújva hátha ez nekik is megtetszik
2011. nov. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát igen
2011. nov. 22. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!