Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettám nagyon beteg, be...

A bettám nagyon beteg, be lehet rakni a helyére másikat ugyanabba a vízbe?

Figyelt kérdés
Már a halálán van szegény, 50 literes akváriumba garnélákkal meg egy algaevővel... fehér meg piros foltok vannak a testén, az úszója hullik, sztem már csak pár napja lehet hátra, pedig jól van tartva, a víz tiszta, más hallal nem találkozott... Ha új bettát akarok beletenni az akváriumba, le kéne cserélni előtte az egész vizet? Vagy ha másfajta halakat raknék bele, ez elkerülhető lenne?
2011. nov. 23. 08:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon derék hozzáállás, hogy meg sem kérdezed, mi lehet a baja, már dobnád ki és vennéd a következőt a helyére... Ez aztán emberséges hozzáállás.

Szerintem előbb gondolkozz el egy kicsit azon, hogy mit csináltál rosszul, és hogy miért jutott erre a sorsra szerencsétlen betta.

2011. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

igen én is murrhoz tudok csatlakozni szerintem neked inkább bélyeget kéne gyűjtened az a neked való vagy kavicsot de nem halat tartani és semmi élőlényt

és ha te halálos beteg lennél de anyádék nem vinnének orvoshoz és nem is vennének neked gyógyszert hanem egy másik gyereket fogadna örökbe az neked jó lenne?

2011. nov. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
40%
Mi lenne, ha valami jótanácsot is kapna, nemcsak lebaszást? Attól a bettának nem lesz jobb. Murr te annyira öntelt vagy időnként..........
2011. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, mitől hal meg.
2011. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Zolka99 ***** válasza:
55%

de Murréknak van ihazuk ....

ne tarts állatot

2011. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Mint írtam, mindent megteszek hogy jól legyen tartva, a kedvenc halam, a vize tiszta, rendszeresen cserélve van, más halakkal nem találkozott, és már másfél éve semmi baja... így nem tudom hogy betegedett meg, hirtelen a fején fehér majd vörös foltok jelentek meg, az úszója hullani kezdett, kivilágosodott, illetve fehér bolyhos gombásodás is megjelent a testén.

Nem vennék új halat, van egy másik bettám egy másik kisebb, sötétebb akváriumban, de nem akarom hogy elkapja a másik betegségét, ha átraknám.

2011. nov. 23. 19:35
 7/17 anonim ***** válasza:

Jó, hát bocsánat, nem akartam öntelt lenni, csak egyszerűen szerintem ilyenkor az lenne a helyes, ha a beteg hallal foglalkozna, megkérdezné, hogy mit lehet tenni érte.

Kezelni, mondjuk erősebb antibiotikumokkal (parakill pl.) próbáltad már? Milyen a víz hőmérséklete? Milyen a szűrés?

Milyen gyakran és hány % vizet cserélsz le?


Természetesen nem lehet amúgy betenni a másikat a helyére, mert ugyan úgy elkaphatja. Ki kellene fertőtleníteni mindent, a garnélákat külön tenni, az algázót pedig elővigyázatosságból kezelni. Aztán újra berendezni az akváriumot, a másikból beletenni legalább 1/3 vizet, belemosni a másik szűrő szivacsát, aztán 1-2 nap múlva mehetnek bele újra a halak.


Chilike, amúgy te is adhattál volna tanácsot, ahelyett, hogy engem minősítesz...

2011. nov. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Platypus ***** válasza:

Szerintem columnaris betegség lesz. Megmagyarázza a fekélyt a fejen és a penészt is. A parakill jó rá.


Annyi biztos, hogy ez nem tisztán fertőző betegség, rossz kondíció is kellett hozzá. Garnélás akváriumban én a vízhőmérsékletet gyanúsítom. A garnélák 24 fok alatt érzik jól magukat, a Betta 27 fok fölött.

2011. nov. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Értem, akkor az lesz...

Parakillt próbáltam már, nem nagyon lett eredménye. A víz 27 fokos, a garnélák is teljesen boldogan elvannak benne, szaporodnak. A vizet hetente, kéthetente cserélem, kb a 20%át, eheim külső szűrő van, tehát a szűrésnek elvileg jónak kell lennie, ezért nem nagyon értem mitől betegedhetett meg.

Elképzelhető hogy ez a columnaris az, de az a bolyhos gombásodás nem annyira jellemző rá, inkább a kifakult pikkelyek és az úszórothadás, viszont nem vakarózik és nincsenek nagyon éles kövek.

2011. nov. 23. 22:06
 10/17 Platypus ***** válasza:
100%

Dede, a bolyhos pamacsok is jellemzőek a columnarisra. Baktérium létére képes tökéletes penésznek kinézni. Ettől mondjuk még lehet a haladnak egymástól függetlenül Saprolegnia és egyéb baktériumos bőrfetőzése. A helyedben az akváriumba legalább egy hónapig nem próbálnék új halat rakni. Valószínűleg nem a te hibád volt, a halakat rengeteg stressz éri amíg a nagykerből az akváriumba jutnak. Különböző vízminőségek, hőmérsékletváltozások, ammónia...stb, ezek hosszú távon is legyengítik az immunrendszert.


[link]


"Cotton wool coating, Fraying of fins, Hemorrhages on the body and fins, Whitish spots "

2011. nov. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!