Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ioncserélt vizet hogy rakjam...

Ioncserélt vizet hogy rakjam aksiba?

Figyelt kérdés

Foraljam,vagy ellég ha 1 napig szellözik.

20 litert kell cserélnem,ha feltöltöm ion vizzel a leszedet helyet az nem baj?Ugy hallotam az ion viz az lágy viz.


2008. márc. 23. 06:56
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Hogy rakd a vizet az akváriumba? Pl egy műanyagcsővel belevezeted :D

Egyébként az ioncserélt vizet miért akarod szellőztetni, forralni? Sok értelmét nem látom. Én a helyedben biztosan RO vizet használnék -legalábbis én azzal pótlom a tengerisemet- Ebben vannak továbbra is tápanyagok de a károsanyagok nagy részét minimálisra csökkenti.

Esetleg megpróbálnám keverni a csapvizet és az ioncseréltet, és ezt önteni az akiba.

Üdv

drinking straw

2008. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
milyen arányban keverjem 10-10 liter
2008. márc. 28. 09:36
 3/3 anonim ***** válasza:
86%
Az ioncserélt víz keménysége 0 (extrém lágy), a pH-ja tág határok között változhat (elméletileg 7, de nagyon könnyen eltolódik), ezért ezt mindig érdemes letesztelni. Ha nagyon nincs kedved méregetni, az biztos nem árt, ha fele-fele arányban kevered a csapvízzel. Vigyázz, hogy egyszerre csak kevés vizet cserélj le az ilyen keverékkel (10-15%-ot), mert a halak nem nagyon szeretik, ha a víz paraméterei hirtelen megváltoznak. Egy lágy vizet/savas pH-t kedvelő fajnak is sokat árthat, kemény, lúgos környezethez szokott, és hirtelen átkerül a számára "ideális" vízbe. Tehát csak óvatosan, fokozatosan!
2008. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!