Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől fakulhattak ki a halaim?

Mitől fakulhattak ki a halaim?

Figyelt kérdés
5 dánióról van szó. Ma raktam őket egy 54 literes akváriumban egy sokkal kisebb akváriumból, ahonnan nagyon nehéz volt őket kihalászni. Lehet, hogy csak ez az üldözés okozta stressztől fakultak ki? A nagyobb akváriumban a víz egy kicsit kemény, csak sima (pihentetett, bejáratott) csapvíz van benne.
2011. nov. 24. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok rossz hírekkel jönni, de nekem azelőtt fakultak ki mindig mielőtt feldobták volna a farkukat.


Valószínű az áthelyezés miatt van.

2011. nov. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de azt írják az interneten sok helyen, hogy ez stressztől van, amit kiválthat a rossz vízminőség, amibe belehalhatnak, de ha csak a telepítés miatt stresszeltek be, abba még nem halnak bele
2011. nov. 24. 21:43
 3/9 A kérdező kommentje:
már voltak sokszor rakosgatva (nem nálam, nálam ez az első) és eddig nem volt semmi bajuk tőle. És ráadásul most vannak a legjobb helyen.
2011. nov. 24. 21:44
 4/9 anonim ***** válasza:
a zaklatás a hiba,,,és a stressz a legtöbb halbetegség a stressztől származik... :( nagy esély van az elhalálozásra...de talán megmaradnak ha lenyugodnak...:)
2011. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A gond biztos a stressz,és az hogy idegen helyen vannak.Hiszen írtad is.Kisebb akváriumból most hirtelen egy nagy akváriumban vannak ami egyenlőre idegen számukra.

Nem kell aggódnod.Idővel megszokják,kialakítják a helyüket,és újra előjönnek a színei.

Nekem a kék malawi halaim fakultak ki amikor az új akváriumba tette őket.Elég sokára,de fokozatosan kezdték visszaszerezni a szép kék színűket..

De sajnos volt 2 hal ami olyan stresszet kapott,hogy azok el is pusztultak.

2011. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Kifakulhattak a stressztől.

2. A hirtelen vízminőség változástól. Ha kis helyen voltak, ott valószínűleg felgyülemlett az ammónia, amihez a halak hozzászoktak. Ha hirtelen történik a változás, hiába jobb a vízminőség, belepusztulhatnak.

3. Ha csak a friss víz van, ott gyakorlatilag nincsenek lebontó baktériumok, könnyen borul a víz egyensúlya (ami még gyakorlatilag nincs is), ez is okozhatja a stresszt.

Bár ha már bejárattad, akkor nem valószínű, hogy ez a helyzet. De a kicsiből miért nem mentetted át a vizet az újba? Ez lett volna a legjobb.

2011. nov. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

a kicsiben nincs ammónia, erre direkt a mérete miatt nagyon odafigyelek, és azért nem használtam azt a vizet, mert az csak 30 literes és abban voltak/vannak garnélák.


Az újban a baktériumok biztos kialakultak, már egy hete be volt kapcsolva, és az elején raktam bele filter startot is. Meg 2szer dobtam be 1-1 szem kaját is a baciknak.


Szerintem a kifogás viselte meg őket, mert nagyon gyorsak és sokat kergettem őket, sajnos a halcsapda sem vált be velük, úgyhogy kénytelen voltam hálóval kifogni őket.

2011. nov. 25. 01:25
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Szinte biztosra veheted, hogy a hirtelen vízminőség változás és a szokatlan környezet okozta a problémát.Ha nem túl nagyok az eltérések holnapra rendbe jönnek.Legközelebb óvatosabban és hosszabb időn át szoktasd őket az új vízhez.A kifogott halakat tedd egy nagyobb zacskóba és fele-fele arányban töltsd fel a régi, valamint az új akvárium vízével, ezt követően tedd a zacskót az új vízbe, hogy a hőmérséklet lassan kiegyenlítődjön, kb 20 perc.Ilyenkor egy kis stresszoldót és fertőtlenítőt is célszerű használni, valamint nem árt lekapcsolni a világítást.Bizony sokat segített volna, ha már pár nappal az áthelyezés előtt mersz át vizet a régi helyről, kb 30%-ot majd közvetlen az áthelyezés előtt ismét.Remélem reggelre rendben lesz minden. Ha van tőzegkivonatod csepegtess egy keveset a vízhez, hogy ne legyen annyira nyes színe és a világítást sem fontos bekapcsolni.Ügyelj a heti rendszeres vízcserékre,20-30%, ez kiemelten fontos egy új akvárium indításakor.
2011. nov. 25. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
úgy szoktattam őket, nem először csináltam már ilyet. A világítást utána rögtön lekapcsoltam, most -amennyire sötétben látszik- jobban néznek ki.
2011. nov. 25. 05:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!