Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó csoportosítás 240 literre?

Jó csoportosítás 240 literre?

Figyelt kérdés
2 kékgurámi,2aranygurámi, 2 xifó,2 platti,2 molli, 8 ékfoltos razbóra,8 serpalazac,8 áttetsző pontylaza és két algaevő harcsa.
2011. nov. 25. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Áhh, ne haragudj de ez így nem lesz jó. Ha ennyi helyed van, legyél kicsit bátrabb, a minimális csapat nem a jó csapat.

Gurámikból 1 hímet és 2 nőstényt tarts, őket nem párban tartjuk.

Xifo, platti, molly mind 1 hím 2-3 nőstény párosítással tartható, de náluk is sokkal jobb a csapat.

A lazacfélék pedig nem fognak érvényesülni ilyen darabszámokkal, ilyen vegyesen. Sokkal jobban mutat, ha csak egy fajtából tartasz mondjuk 20 darabot.

Én ilyen társításban vagy az elevenszülőket, vagy a rajhalakat kihagynám.

A kevesebb sokszor több, sokkal jobban mutat kevesebb fajta halból nagyobb csapat, mint sokból ez a néhány darab.


Nekem ami tetszene: 3-3 gurámi, 25 serpalazac (vagy ékfoltos, vagy esetleg neonhal), 10 páncélos harcsa és 2 algaevő.

Vagy 3-3 gurámi, 10 xifo, 10 molly, 10 páncélos és 2 algaevő.

2011. nov. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hááát... Mondjuk rá hogy oké, de csapathalakból sokkal több kellene (ha már ekkora helyed van), és én megszüntetnék pár fajt, mondjuk a áttetsző pontylazacokat, és valamelyik gurámi párt. Elevenszülőkből is kevés van, xiphoból is jó lenne minimum 5. És vagy a mollit, vagy a plattit kihagynám.


Táhát valahogy így:

1 gurámi pár

5 xipho

5 platti

10-15 ékfoltos

10-15 serpa

és az algaevők.

2011. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy még az első társításban a rajhalakat is két csapatra lehet bontani, akár 15-15 arányban.
2011. nov. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van, olyat is lehetne, hogy 15 xifo, 15 molly (platti nem, mert kicsi is, meg össze ívik) és egy pár kék akara, meg egy pár algaevő.

Nekem még gyerekkoromban volt egy ilyesmi társítás hasonló méretben, jól működött.


Ekkora akváriumba nagyobb "látványosság" kell, rajhalból 2-ket tartani ilyen szinten már illetlenség. 15-20 fős rajokban gondolkozz. (és még szaporodnak is)

2011. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
xifó meg molly nem kimondottan rajhal
2011. nov. 25. 20:06
 6/8 A kérdező kommentje:
jelenlegi akváriumomban 2-2 van xifóbol molliból és szaporodnak.
2011. nov. 25. 20:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig szaporodnak! Ez semmit nem jelent.
2011. nov. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
és? nem tartom meg őket. meg a gurámik mellett nem mradnak meg a kicsik általában
2011. nov. 27. 13:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!