Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek, ha a vízcserétől...

Mit tegyek, ha a vízcserétől bevörösödött a halak kopoltyúja?

Figyelt kérdés

Tény, hogy részleges vízcserénél fele állott-, fele csapvizet öntöttem, úgy néz ki, ez megártott nekik, mivel nagyrészt vörös a kopoltyújuk. Ilyenkor mi a teendő? Segítséget előre is megköszönöm! (kötekedés nem érdekel, magamtól is rájöttem, hogy nem kellett volna.)


Utánanéztem, nem kopoltyúféreg, a víz is rendben volt, elvileg csak a klór lehet a bűnös. Már csak az a fontos információ hiányzik, hogy ez a helyzet mivel szüntethető meg.


2011. nov. 26. 07:10
 1/3 zsoka79 ***** válasza:
100%
A klór kb 24-óra alatt el párolog csak vedd le az akváriumról a tetőt és fodroztasd a vizet, akkor pár óra és ki megy a vízből. Ez a legolcsóbb megoldás, mert amíg beszerzel valami szert addig meg is szűnik a probléma. Nem tudom milyen kemény nálatok a víz de ha ezek után is vörös marad a kopoltyújuk akkor valami más van. Egyébként érdekes mert ha részleges cserét csináltál ami 10 esetleg 20% akkor sem kellene ez előforduljon. Mert olyan elenyésző ilyenkor a klór aránya.
2011. nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget! Remélem, hogy ez nem maradandó és nem jelent különösebb veszélyt a halakra. Tegnap cseréltem a víz kb. 30%-át(amiből a fele volt csapvíz, mivel több állott vizet nem volt lehetőségem tárolni), ma reggel vettem észre a problémát. Érdekelnének még további megoldások is, ha esetleg nem múlna ez a jelenség.
2011. nov. 26. 10:35
 3/3 zsoka79 ***** válasza:
Örültem hogy segítettem, de eszembe jutott egy meg oldás az ilyen helyzetre. Ha kevés az állott víz akkor inkább egymás után kétszer vagy esetleg sűrűbben kell cserélni a vizet.
2011. nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!