Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvarisztika. Jól csinálom?

Hal! kérdése:

Akvarisztika. Jól csinálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még kezdő vagyok az akvarisztikában éppen ezért szeretnék tanácsot kérni tőletek. Van egy 200 l-es és egy 25 l-es akváriumom.

[link]

[link]

A kis akvárium a Bettám lakik, amit még egy hete sincs, hogy megcsináltam neki (eddig gömb akiban volt. én hülye x.X). Láthatólag jól érzi magát és nagyon életre kapott. Az lenne a kérdésem, hogy a betta mellé ilyen kis térben rakhatok egy páncélos harcsa párt és egy algaevő harcsát? A multkor mikor beraktam a bettát a nagyakiba, elég szép véfürdőt rendezett, megölte 5halamat (remélem jó helyre kerültek!), nem hittem volna, hogy a neonhalakat is megtámadja, pedig DE! A kisállatkereskedésben láttam, hogy betta sokkal kisebb akiban együtt van a neonokkal és nem bánja őket. Szóval a kérdés adott mehetnek mellé a tisztogató halaim?


a másik nagy dilemma a 200l-es (a képen nem a végleges kinézet látható, még nem jutottam el oda anyagilag, hogy teljesen az elképzeléseimnek megfelelőre csináljam), azt szeretném, ha IWAGUMI lenne belőle a későbbiek során, de amíg ez nem valósulhat meg, az ott látható fákra jávai mohát futtatnék és az aljzatra nem túl sok CO2-t igénylő fűszerű növényt raknék. Szerintetek jó ötlet? Az akváriumban most 100nál is több hal van, amit tudom, hogy elnéztem éppen ezért adok el belőle max. 50et. A másik kérdésem az lenne, hogy miért van az, hogy a neonjaim a víz alján úsznak? Lehet az a baj, hogy túl sokan vannak? Meddig csináljam a vízcserét, hogy nitrát tartalom csökkenjen? Kellene még több növény bele (szerintem igen és kicsit jobb elrendezésbe), szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat! Sziasztok!


2011. nov. 26. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A bettához szerintem ne rakj semmit mert egy hallal sem jön ki jól, egy idő után a páncélos meg az algaevő harcsákat is bántaná. A( kis betta valószínűleg azért nem bántotta a neonhalakat a kereskedésben mert az még gyerek) Ja és ez a hupikék sóder egyáltalán nem illik bele az összképbe.

A 2001 litereshez annyit tudnék hozzátenni, hogy a fehér sóder annyira nem jó mert a neonhalak színét a fekete vagy más sötétebb árnyalatú aljzat sokkal jobban kiemeli;-) És igen még több növény kéne bele, de kezdésnek nem rossz. HA a neonhalak a víz alján úsznak szerintem az azért van mert ott sűrűbb a növényzet. Az 2001 literbe a 100 hal még nem sok de jobb lenne ha tudnám, hogy pontosan milyen halak vannak benne.

2011. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszodat!

Halak az akiban:

2db algaevő harcsa

13db páncélos és albínó páncélos harcsa (vegyesen)

kb. 110 neonhal

és 10db vörösfejű pontylazac

Én egyáltalán nem tudtam, hogy a neonok ennyire sötét kedvelők, és ennek most nem is örülök anniyra, lehet, hogy az lesz, hogy kiveszem és eladom őket, de nem is tudom... Még azt szeretném kérdezni, hogy mit gondolsz arról, hogy szeretnék diszkoszhalat?

2011. nov. 26. 21:28
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezek a szűrők elég kicsinek tűnnek, főleg a 200ashoz...írd majd le milyen típusúak. A 200 litereshez már külső szűrő szükséges, így ezzel és a heti 30% vízcserével szinte minimálisra csökkenthető az ammónia és nitrit szint.


Igazából a bettának jobb lenne nagyobb akvárium. 30 liter alatt egyébként se lehetne törvény szerint állatot tartani, de egy 54 literes már jobb lenne neki. Természetesen abban is egyedül. 25 literest biológiailag is nehéz fenntartani, nem hiába profi akvaristák nano-znak. Társítani nem társíthatsz semmit hozzá, esetleg 80-100 litertől felfelé. Ott is csak melegigényes halakat, ugyanis a bettának 27-28 fokos víz a minimum, ezt pedig csak a kimondottan trópusi halak igénylik, ilyen pl. a vörös neon, ez pedig 100 liter és felette tartható, mert nagy csapatot igényel. Páncélosharcsát is csapatban szokás tartani, 2 pedig nem az. Az algaevő az meg 13 centisre nő, emiatt 90 liter felett kell tartani, és párban minimum.


Amit tanácsolok, a bettához semmit ne társíts, vedd ki az akváriumból azt a giccses várat...a festett műanyag sz.rok egyébként is elég gagyik, természetellenesek, sokkal több élő növényt tegyél, a betta azok között szeret úszkálni. Az a kék aljzat is elég giccses, szintén festett ami nagyon nem egészséges...jobb lenne fekete bazaltzúzalék, vagy valami általános talaj, pl. JBL Manado, 25 literesbe elég egy kevés is, nem drága. De a növények is meghálálják és sokkal szebb lenne az akvárium összképe is. És a halad is jobban örülne a természetes körülményeknek és nem a giccsnek. Az akvárium legyen lefedve, 27-28 fokos legyen a víz. És remélem rendes kajákkal eteted, ez alatt pedig a fagyasztott dolgokat értem, és nem a szárított szúnyoglárvát meg hasonlókat, azokban semmi tápanyag, nem szabad a bettának adni. Beteg is lehet tőle. Vegyél fagyasztott artémiát, cyclops-ot, grindált stb. Ebből mindig levágsz egy kis darabot és azt adod oda neki. JBL NovoBetta mehet egy héten egyszer.


A 200 litereshez szintén ezek a tanácsok mennek, ha nincs külső szűrő, jó lenne ha beszereznél egyet. Hidd el, sokat segít. És tényleg adj el 50-60 neont, de sürgősen. Remélem más faj nincs az akváriumban, ha igen, akkor csak 20at tarts meg maximum. Etetés itt is ugyanaz, mint a bettánál. És sokkal több növény kellene.

2011. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát igen így már sok ha ennyi van benne még más halakból is. A neonok nem mondanám hogy sötét kedvelők csak a sötét aljzatnál sokkal jobban néznek ki. :) A diszkoszhal még nem neked való ha kezdő vagy, azokat csak a profiknak lehet tartani, mert eléggé kényes halak.
2011. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszolókkal, vegyél egy plusz szűrőt a nagyba, kicsiből vedd ki a giccses cuccokat és ne vegyél a betta mellé semmit.

A nagyban azért úszhatnak a talaj közelében a halak, mert ott vannak növények, bár szerintem lehet enyhe nitrit vagy nitrát mérgezés is... Egy külső szűrőt sürgősen szerezz be, nézz akvarista.hu-n vagy vmi olcsóbb webshopban :)

2011. nov. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Tudnátok nekem ajánlani együtt tartható csapat halakat és szépen elrendezhető nem túl kényes növényeket?

Köszi! :D

2011. nov. 26. 21:55
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

szerintem azért ne dobd ki a 25l-es akvit mert 30 a törvény, kicsit drága mulatság lenne 5 literért, annyi, hogy hetente csinálj 20%-os vízcserét "pihentetett" vízzel és algagátlótabi is jó ha raksz bele(ha nincs hal). Halakat meg talán ancit megpróbálhatsz. Amúgy ez azért furcsa, hogy megtámadta a halakat olyan nagy akviba a betta, mert nekünk egy kb. 40 literes akviba red cherryvel meg kishalakkal volt együtt a betta és egyáltalán nem bántotta őket. a 200l-eshez meg vízcsere mindig kell hetente 20%-os és akkor abba a vízbe amit be akarsz rakni azt rakd vödörbe rakd be a sera víz előkészítőjét és hagyd állni 1-2 napig utána öntsd bele, nitrátot meg fogja kötni és fasza lesz, és jól fog működni az egész.


amúgy szerintem nagyon jól néz ki az egész csak max valami sötétebb háttér kéne a 200-as akvihoz mert így kicsit furcs, de amúgy nagyon jól megcsináltad.


ja meg még annyi hogy a neonok azért vannak alul mert oda

mennek ahol kicsi a sodrás, ez majd el fog múlni, elejét 5-6 napig nekünk is alján voltak egy ponton aztán megszokták és szétszéledtek.

2011. nov. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
törpe razbóra, guppi, ibolyalazac, neonok. növényik szerintem elmenne bele egy anubias bát nekem vasfával tetszik igazán az meg kicsit befoghatja a vizet, jávaimoha...
2011. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi!

(200l-es aki)Na.. szerintem összeraktam fejben, véleményt várok róla: Szóval... raknék sötétebb talajt, tőzeggyökeret és bazalt/gránit sziklákat dekornak. növények közül maradnának amik vannak + még szereznék: jávai mohát, finomlevelű amazóniai kardfüvet és ostoros vízi hagymát. (persze nem csak egy tővel, hanem 2-3al). Halak : 30db neonhal, 10db ibolyalazac, 10db vörösfejűpontylazat, 15db törperazbóra, 2db algaevő és páncélosharcsák. Egyelőre maradna a belső szűrő mivel anyagilag nem engedhetem meg a külsőszűrőt. Hetente csinálnik 30%os vízcserét és raknék a vízbe lágyítót, növénytápot, nitrit semlegesítőt. A világítás maradna. Na mit szóltok hozzá? :D

2011. nov. 26. 22:43
 10/12 anonim ***** válasza:
szia! nagyon jó úgy de még petitellát meg dániót is rakhatnál bele, szerintem nagyon szépek, de a Te döntésed. :) nagyon jók az akivik gartulálok! :)
2011. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!