Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan lehet tudni, hogy él-e...

Honnan lehet tudni, hogy él-e még a vizicsigám?

Figyelt kérdés
1,5 hete kaptam, és nem élő akváriumba tettem (azaz valódi növény nincs benne, bár ilyen mikro-organikus lötty igen). Nem láttam kint a házából már napok óta, eléggé vissza van húzódva benne (nem látom a tapadóját se), rátettem aztán valódi vízinövényre is, de semmi reakció. Halott?? Honnan tudhatnám meg?
2011. nov. 26. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld melegíteni a vizet, tedd egyből langyosba (ne legyen forró, mert baja lesz tőle!) 5-10 percre, aztán majd meglátod. Pársor már én is hittem azt, hogy kinyiffantak, de szokásuk "begubózni".
2011. nov. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha benn van a házában akkor, jó eséllyel él. Van úgy, hogy két hétig sem mozdul. Szerintem ne melegítsd, fölösleges. Sajnos nálam már pusztultak el, olyankor "kijön" a házából.
2011. nov. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ezerszer elmondtuk már itt gyakorikerdesek.hu-n hogy szűrő nélküli, nem beállt vízű akváriumba tilos állatot (garnélát/halat/csigát) rakni... amúgy mi az a "mikro organikus lötty"?
2011. nov. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves első és második! Köszönöm a válaszokat! Akkor még nem dobom ki, pedig már azon voltam, de tök jó tudni hogy akkor ezek szerint még él:)

Harmadik: Nem azt mondtam, hogy nincs beállítva, nem működik már régen, halak élnek benne már egy jó ideje, csak a csigát tettem bele nemrég:) Amúgy mostmár növény is van, szűrő is van benne meg minden (mindent megteszek a csigusért, de hát kicsit úgy tűnik, hiába...:( )

2011. dec. 5. 15:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon gyanús a történet, akkor viszont érdemesebb kivenni, mert ha elpusztult akkor nagyon rontja a víz minőségét. Az elpusztult csiga szagról is felismerhető. Finoman szólva nagyon nincs jó szaga.

A csigák nem szeretik a réztartalmú algairtót. Kezdőként (kb. fél éve volt akkor akváriumom), észlelve az algásodást algairtóval próbálkoztam. Néhány napra rá az összes maláj kúpcsiga feldobta a haslábát (volt belőle sok). Persze amikor észrevettem kiszedtem az elpusztult példányokat, vízcsere, fertőtlenítő, stb, de néhány napra rá már a halak is kezdtek hullani...

Azóta algaeltávolítás csak manuálisan, ha nagyon muszáj. Most is van almacsigám. Időnként hetekre bezárkózik, ugyanott van ahol előző nap, utána napokig szinte folyamatosan mászkál.

2011. dec. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!