Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium. Szerintetek?

Hal! kérdése:

Új akvárium. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már van akváriumom és most szeretném teljesen előről kezdeni az egészet, mivel kezdőként sok hibát vétettem... A fejemben összeraktam a dolgot kíváncsi lennék, hogy mit szóltok hozzá:

Nem szeretnék talajnak bazaltzúzlalékot, mert az mondták többen, hogy az nem tesz jót a páncélos harcsáknak. Ezért akkor maradna a mostani homok és arra raknék sötét aprókavicsokat. A világítást akkor lecserélném és folyamatosan tápoznám a növényeket, mert szeretném ha egészséges növényeim lennének. De a világítás terén még mindig tanácstalan vagyok... Nem tudnátok ajánlani nekem valamit? azt írták a nagyonprofik, hogy az a legjobb, ha W/l erősségű a fény, szóval ha jól értem, akkor nekem a 200l-es akimhoz kell 200W világítás.Ugye? Javítsatok pls ha nagyon hülyeséget mondok.Felhívtam pár ismerőst és kiderült, hogy jövőhétre kapok egy külső szűrőt (nem tudom még milyen, majd megírom ha megvan). Ezzel a szűrőproblémám is megoldódott. A dekorációnál maradnék a nagyköveknél és a tőzeggyökereknél, kicsit Ryuboku-s lenne. Jávai mohát futtatnék rá. (egyelőre, de nagyon szeretnék később iwagumit). A növényeket úgylátom nem piszkáltátok, szóval azok maradnának. Na a halaknál most meglepődtem, mivel nekem azt mondták, hogy 100db neonhal elfér egy 200lesben. De szerintem adok a véleményetekre, és inkább kevesebb hal, és mondjuk bepróbálkoznék garnélákkal. Ehhez vélemény? A halak akkor: 20neon, 10vörösfejű pontylazac, 10db páncélos, 2db anci, 10db izzőfényű pontylazac és 4db RedCherry. Mit szóltok?

Köszi :D


2011. nov. 27. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:

a red cherry nagyon jó lesz........


....halkajának

2011. nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szerintem a 200W világítás megfelelő, nem kell ezt ennyire túlcifrázni, inkább arra vigyázz, hogy ne legyen sokat bekapcsolva a fény, mert ugye tiszta alga lesz egy idő után az akvárium, és ha olyan lusta algaevőkkel vagy megáldva mint én, akkor bizony megszívtad, de mivel a listádon nem láttam algaevő harcsát, ezért azt tanácsolom, mindenképpen vegyél. Békések és remekül megvannak a többi hallal. Csak figyelj, hogy legyen hová bújniuk. Mert csak este lesznek igazán aktívak, a fényt nem nagyon bírják. Lehet hogy csúnyáknak tarthatod őket de személy szerint én nagyon szeretem az algaevőket. Szóval, ha nem tetszik, vehetsz algaevő márnát is. De az ivarérettségre teljesen besárgul,de attól még szép hal. De csak akkor ha kavicsot teszel az akváriumba! A homok az árt nekik! Tehát kavicsot ajánlok. Persze ez attól is függ, van e energiát a kavicsot kivenni a nagytakarításkor. De mivel mondtad, hogy tennél rá kavicsot, ezért azt mondom ne szarozz a homokkal, tegyél bele kavicsot. Nos a neonhalakkal nem értek egyet, igaz jó halak de csalódnom kellett, a neonok gyorsan megadták magukat, és folyton a növényzetben úszkáltak. Helyettük inkább Dánió féléket ajánlanék, szépek is és sokáig megmaradnak. A többi remek választás,de a neont nem ajánlom. A garnélákhoz nem tudok mit szólni. Ettem már, nagyon finom, de akváriumba...

Szerintem ráklétükre elkapnák a kisebb halakat, de ki tudja... Ha merész vagy, megpróbálhatod. Szerintem a növényekkel sem lesznek gondjaid, ahhoz nem is fűzök hozzá semmit, jó a választásod.

Sok sikert az akváriumhoz!

2011. nov. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2011. nov. 27. 11:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Bazaltzúzlalékot fogok aljzatnak rakni. :D Eldöntöttem. Mégegyszer köszönök mindenkinek mindent! :D
2011. nov. 27. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálam a 200 lityósban 108 Watt fény van össz.


Van benne 2db 35 Wattos dulux neon (6400 Kelvines),

mellette 1db T8 hagen flora glo neon 60centis 18Wattos,

és még egy 20 Wattos kompakt izzó (6500 Kelvines)


Tumgsram márkaboltban vettem a neonokat.

A hagen flora glo-t azt nem, azt akvarisztika boltban.


A barkácsolt tetőbe raktam milar fóliát fényvisszaverőnek a lápmák fölé.


És ilyen talaj van benne (3 zsák):

[link]


És így néz ki az akváriumom:

[link]


Tápozásnak "Easy-life PoFito" folyékony növénytápot használok - ez 2ezer Ft, viszont nem kis flakon, elég sokáig kitart.


Nekem yellow garnélák vannak benne, kis nano halak, galaxy..stb, és vannak törpeszívóharcsák is.


Az akváriumnak csináltam egy háttér szűrést, egy 1200 L/órás vízpumpával, a háttér mögött hagytam 10cm rést és oda be dobáltam szűrőanyagokat (perlonvattát és bazaltzuzalékot) és oda tettem a vízpumpát is. Ez a megoldás tűnt a legolcsóbbnak, és végülis jól szűr szerintem.

2011. nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"bazaltzuzalékot" - bocs hülyeséget írtam, lávakő zuzalékot akartam írni.
2011. nov. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!