Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 15 literes akváriumba mit...

15 literes akváriumba mit kell tennem ha 2-3 guppit szeretnék tartani?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a talajra, szűrőre, növényekre.

Szeretnék tanácsot kérni, hogy miből milyen fajtát vegyek.

Előre is köszönöm a tanácsokat.


2011. nov. 27. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, 50l alatt ne nagyon akváriumozz. De legalább egy 30l-est szerezz be. Guppiknak is jobb lesz és mindennek. Tiedbe nagyon nem tudsz berendezkedni, nagyon kicsi ehhez. 2-3 guppi elvegetálna benne, az igaz de növényekkel, díszekkel, talajjal már nagyon zsúfolt lenne.
2011. nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
legelőször is az kellene tenned hogy beszerzel egy min. 30 literes akvit mert ez alatt tilja a törvény és mert a guppi az rajhal amiből legalább 6-8 db. kellene
2011. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem talaj,szürő,növény és 2 guppi hím
2011. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
guppit semmiképpen ekkora akváriumba. max. néhány garnélát, mondjuk azok meg hamar kinövik
2011. nov. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az endler guppi jóval kisebb, mint a rendes. talán az megfelelőbb lenne. De vegyél egy normális 30 literest
2011. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nem értem miért kell kiemelni 15 literbe NEM lehet halat tartani
2011. dec. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mit kell bele tenned? Főként vizet. Az nem árthat. :)
2011. dec. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Elenaaa ***** válasza:
20%

Én 2 razbórát és 1 mexikói kardfarkút tartok egy 5 literes akváriumban, és nincs semmi bajuk. Sőt, meglepően jól érzik magukat. Szerintem túlzás a 30-60 literes akvárium 2-3 halnak, csak elvesznek benne. De amúgy is marhaság. Az 5 literesben is jó elvannak, nincs semmi bajuk.

Aquatant (bocs ha rosszul írtam, vízelőkészítő a serától) rakj a vízbe, előírt adagolás szerint. Növényekből max 2 kisebbet rakj be, legalábbis olyanokat, amik illenek a környezetbe és nem kényesek. Talajnak a legjobb a kisebb kavics, bár még nem láttam ezek között különbséget, pedig régóta vannak halaim.

Szűrőt csak akkor használtunk, amikor 20-30 halunk volt a 80 literes akváriumban. Nem volt egynek sem baja.

15 literes akváriumban megfelelő gondozás mellett (vízcsere havonta, etetés naponta) eléldegélt benne 10 halunk is, és semelyik nem ebben halt meg, hanem öregségben. Amúgy így is sokáig, átlag felett éltek.

Szóval szerintem aquatanos víz, apró kavics (tisztítsd ki alaposan!), és 2-3 növény, nem kell drágára gondolni, emellé simán jöhet akár 5-8 guppi is. Ja, és tápról se feledkezz meg!

Az akvarisztika elvben 30 liternél kezdődik, de én nagyszerűen elvoltam kb. 50 hallal, ebből 30 a 80-asban, 3-8 az egyik 5-ösben, 2 a másik 5-ösben, 2 a 3. 5-ösben meg még jópár a 10-esben. Már mondtam, semmi "kinövéses" baj nem volt. Szóval nyugodtan vágj bele, nem is értem egyébként, hogy minek egy pici halnak hatalmas akvárium.

Eddigi kb. 5 éves "halazásaim" alatt semmi akváriumméretre levezethető problémája nem volt a halaimnak.

2011. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Doruss ***** válasza:

Egyszerűen megőrjít, mikor emberek azt hiszik, jól tartják a halaikat, csak azért, mert sok ideig élnek.

már bocs, de szerintem Elenaaa-ra ne hallgass, ha azt akarod, hogy a halaid jól is érezzék magukat életük során.

A sok ember nem piszkálódásból írja, hogy 15 literesben nem lehet halat tartani. Tényleg nem lehet. Vagyis lehetni lehet, csak éppen sínylődni fognak benne.

Hogyha tényleg szeretnél halakat tartani, ne legyél önző, vedd meg, ami kell nekik. először is egy legalább 30 literes akváriumot.

2011. dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elenaaa, az eddigi válaszaid alapján én azt sem hiszem el, hogy egyáltalán láttál már akváriumot. Mindenki megköszönné, ha fognád magad és szép csendben olvasgatnád inkább a hasznos tanácsokat, ahelyett, hogy osztod a hülyeségedet.
2011. dec. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!