Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS, vízcsere kellene?

SOS, vízcsere kellene?

Figyelt kérdés
Túl sok a csiga az akváriumomban,ezért néha berakok - salátalevelet,hogy összegyűjtsön néhányat.(olvastam,hogy ez jó módszer).Most is ezt akartam,de nem volt a boltba csak káposztalevél,így azt lógattam.Ették is,viszont most,hogy kivettem egy ideje látom,hogy sárgás lett a víz.Még nem volt ilyen soha,megijedtem!Biztos,hogy a káposztától van,árthat a halaknak?Ráér holnap vizet cserélni??
2011. nov. 27. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:

biztos, hogy NEM a káposztától van. A víz azért sárga, mert a finom zöldségtől a sok csiga sokat kakál (sokkal többet mint a halak) és ettől algásodik a víz. A halaknak meg a sok ürülékből származó ammónia árt. Saláta helyett használj inkább uborkát, jobban vonzza a csigákat. Vagy vegyél egy csigaevő csigát.


Ammónia szintet mértél?

2011. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy kell ammónia szintet mérni:( De kb 3órája vettem ki a káposztalevelet és már látom,hogy sárgás és kicsit zavaros a víz.Lehet,hogy amit lerágcsáltak róla ott úszkál?Van 2 csigaevőm 54l-re,kb 1,5 hónapja de elég silány a fogyasztásuk:S Az uborkát hogy érdemes berakni?
2011. nov. 27. 22:13
 3/7 anonim ***** válasza:

ammónia szintet csepegtetős teszttel lehet mérni. Az, hogy sárgás a víz, biztos, hogy arra utal, hogy sok az ürülék, koszos a víz. Én is jártam már így, ugyanígy.


Az uborkát levágod, leforrázod és mehet is be, ha kihűlt... én a tányérccsigámat etetem vele és imádja, sokkal jobban mint a salátát, viszont nagyon sokat kakál utána.

2011. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ,akkor megnyugodtam,Holnap este úgy is csinálunk egy 30%os vízcserét,majd az kitisztítja.

Tányércsigáim vannak nekem is egyébként,csak én szeretnék megszabadulni tőlük:)

2011. nov. 27. 22:19
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem abból csak egy van, úgyhogy az jól el van :)


de egyébként ha félre értettél volna, ez így veszélyes a halakra.


Én annó az egészet újra indítottam, mert lehetetlen volt kipucolni mindent rendesen... kiszedtem a halakat, dekorációt, leszívtam a vizet, kimostam az üveget, szűrőt, aljzatot. Közben majdnem az összes csigát kiszedtem. Egy hétig járattam plusz raktam bele bacikúltúrát és azóta (több mint fél éve) nincs semmi baja. De már nagyon odafigyelek, ha valami új megy az akváriumba, hogy ne legyen rajta csigusz.

2011. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kézzel is ki tudod szedni azokat a csigákat, nem kell hozzá salátalevél. Én kézzel szoktam kiszedni ha zavarnak.


Máskülönben meg ha kevesebb kaját adsz a halaknak, a csigák nem fognak annyira szaporodni.

2011. nov. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hable: gondolom csalinak használ zöldséget... mert különben lehet, hogy bújkálnak valahol. Nekem úgy zabáltak fel fél akváriumnyi növényt, hogy egyet sem láttam :P
2011. nov. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!