Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell tartani egy rákot?

Hogy kell tartani egy rákot?

Figyelt kérdés
Például mit eszik ? Melyik fajtát könnyebb tartani?
2011. nov. 28. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tüdő...
2011. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem a tüdőrákra gondoltam (állatok kategória )annak nikotint adnák
2011. nov. 28. 21:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Hable oldaláról linkelgetek, hátha nem haragszik meg érte :)

Törpe tarisznyarák:

[link]

Garnélák:

[link]

Kubai kékrák:

[link]

2011. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem volt rákom, és arra emlékszem hogy extra tiszta vizet igényelt.
2011. nov. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket azt hiszem lemondok a rákról
2011. nov. 29. 07:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Nemár. Ennyire elment a kedved? Én nagyon szeretem őket.
2011. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem eddig sem volt hozzá kedvem csak a fiamnak de ha valaki elmeséli tényleg mit ad nekik enni és mire kell nagyon figyelni még megkaphatja :)
2011. nov. 30. 08:34
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Törpe tarisznyarákom volt, és csak egy gixer miatt veszítettem el. Tartás az mindenképp elkülönítve a halaktól, egy kis aqvaterráriumban legyen. Picit mindenki ajánlja a sózást én nem sóztam lehet ez is baj volt hogy beledöglött a vedlésbe. Most sózni fogom. Legyen neki egy hely ahová ki tud menni szárazra, tehát Kő vagy ilyesmi de ne az a ronda hegyes kő hanem valami amin tényleg tud pihenni is nem csak kapaszkodni. Szereti a homokot. Víz alatt is és felett is. Vedlésnél nem szabad piszkálni. Enni a Sera rák kaját kapott, ezek pici karikák. 1500 körül van. de egy évig elég neki de lehet tovább. Nem kell neki minden nap enni adni csak kétnaponta. Ritkán aktív, akkor vagy a növényeket tépi, és eszi vagy csak úgy elvan. Nekem halakkal volt együtt, ( ez volt a baj ugyan is a hal piszkálja vedlésnél ) és volt hogy arra mentem haza hogy az összes növény ki van vágva. De tőben. Aztán mikor visszaültettem békén hagyta. És le kell fedni teljesen az aqva terráriumot mert kimásznak. Nagyjából ezeket a tapasztalatokat gyűjtöttem össze. Szűrő, fűtő levegőztető természetesen kell a vízbe.Fázósak.
2011. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon szépen köszönöm kedves utolsó hozzászóló
2011. dec. 2. 09:44
 10/11 anonim ***** válasza:

A kubai kékrák tarható kövek mellett, homokban, sima csapvízben. Lehet kapni direkt a részére rákkaját, hengeres dobozban. Kis karikák vannak benne. Ezen kívül megeszi az élő szunyoglárvát, a tubifexet, az élő kishalakat, egy körömnyi csirke húst, vagy ha esztek halat, abból is lehet adni neki egy picit.

De ha nem kap mást, csak dobozos rákkaját, akkor se döglik meg. Elég nehéz megölni, nagyon strapabíró.

2011. dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!