Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ricciával szeretnék füvesíteni...

Ricciával szeretnék füvesíteni, de hogyan? Plusz egy-két kérdés növényekről (:

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom meg látom, hogy milyen jó megoldás alacsony fénnyel rendelkező akváriumok számára a riccia gyep. Ezt általában háló/rács alá szokták lefogatni. Hogyan oldjam meg a lefogatást ha pl. dombot szeretnék befüvesteni? Mindenhová, ahová szeretnék gyepet a rácsnak is el kell érnie?


Az baj, ha pl. az akvárium sarkaiban alig van fény? 30 literes aksiban van 20 watt halogén világítás és az nem ér el túl jól a sarkokba. Az anubias nana jól megmaradt ott, a riccia is ellenne?


Illetve tudnátok valami alacsony fényigényű növényt mondani, aminek zöld a színe? :D Mert pl. a cryptocoryne fajoknak nem tetszik a színe, talán a fodroslevelű tetszene, de az meg nagyon nagyra megnő és azt nem lehet visszavágni gondolom, vagy tévedek? A microsorium pteropus ha a fény útjába helyezem (természetesen kőre, vagy fára) akkor megmaradna?


Talajnak mit ajánlotok? A manado kicsit drága lenne, mert a dombhoz sok kell... arra lenne ötletetek mi az ami olcsó és megmagasíthatom vele a talajt?


köszönöm a válaszokat :)


2011. nov. 29. 06:44
1 2
 1/16 Daphina ***** válasza:

Szia!


A riccia és microsorium párosítás pont jó neked.

Az a baj, hogy a riccia-t nehéz rácsba "dugni".

Én azt ajánlom vegyél a papírboltban szürke színű átlátszó mappa-fedőlapot.

Ezt vágd darabokra, a szélüket kerekítsd le.

Pamut-fonalat tudnék ajánlani kötözésre.

Úgy még könnyebb, ha bevágod pár helyen a szélüket a lapdaraboknak és azokba szorítod a fonal végét.

A crypto is jól illene szerintem a képbe, de csak a kisebb fajták.

És természetesen nem lehet őket úgy nyírni, mint pl a stemeket.

Microsorium-ból a pteropus narrow-t ajánlom.

ha nem voltam elég érthető, csak írj, és mutatok képeket!

2011. nov. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Daphina ***** válasza:
És a talajt sok féle képpen lehet emelni, de egyáltalán miért nem jó neked a homok?
2011. nov. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)


de jó a homok, csak gondoltam hátha van valami technika arra, hogyan lehet megemelni a talajt. Nem csak úgy simán beönteni a homokot.

2011. nov. 29. 08:46
 4/16 A kérdező kommentje:
szóval mégegyszer elolvastam amit írtál és a papírboltos mappás dolgot nem értem... esetleg van valami leírás erről a módszerről? vagy tudsz képet mutatni, hogy pontosan mit kell venni a papírboltból? :)
2011. nov. 29. 08:47
 5/16 anonim ***** válasza:

Én a ricciát hajhálóval fogattam lapos kőhöz, egész jól nézett ki, meg nőtt is, amíg a szemét sügerek szét nem kapták. Szóval hajháló DM-ben lehet kapni. Hajhálót pedig a hő alján össze kell varrni.

Ricciával nekem az a negatív tapasztalatom, hogy ami lejön a gyepről az a felszínen kez úszkálni, és nagyon apró darabokból áll, nehéz összeszedegetni.

Amúgy a cryptókból van egy csomó féle. Nekem világos zöld is van, de sajnos nem tudom milyen fajta, de nagyon jól néz ki.

2011. nov. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
igen, a hajhálót én is olvastam akvakertészen, de azt nem tudnám a dombra ráformázni...
2011. nov. 29. 09:04
 7/16 Daphina ***** válasza:

A riccia egyáltalán nem szokott felszállni a felszínre darabokban low tech körülmények között.

[link]

itt az akvám én itt éppen jávai mohához alkalmaztam a mappafedős módszert.

2011. nov. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
az mi az a mappa fedő? tök komolyan nem tudom mi lehet :D
2011. nov. 29. 09:13
 9/16 A kérdező kommentje:
arra gondoltam még, hogy veszek apróbb szemű szúnyoghálót és "szendvicsként" befogatom közé a ricciát... a háló széleit meg beásom a homokba -vagy bármi lesz a talaj-, hogy lent maradjon... ez működne?
2011. nov. 29. 09:21
 10/16 Daphina ***** válasza:

a szendvicsezés nem működne. összenyomnád a ricciát

Tehát van két módszer:

1.Drága:

[link]

[link]


2.Olcsó:

50ft egy mappafedő

A/4es átlátszó műanyag lap.

hidd el meg fogod találni

2011. nov. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!