Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az édesvizi vitorláshal...

Az édesvizi vitorláshal mekkorára nő? .

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 19:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hosszra nem vészes, 12 cm körüli, de a magassága a duplája is lehet! Felnőtt korára 25 cm-es is lehet.

Ezért az ideális akvárium méret min. 50-60 cm magas, 200-250 literes.

2011. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De nekünk nem nagy hanem kisebb. a boltba az volt kiírva hogy törpe vitorláshal... ez lehetséges?. a mi akváriumunk 50l-es és bőven elfér benne. a boltba kisebb volt mint 50l és elfértek. Ez lehetséges?
2011. nov. 30. 19:42
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem, ez átverés. Sajnos sok ilyet csinálnak a kereskedők. A fiatal hal persze, kicsi, aztán ha kis méretű akváriumban tartod őket, akkor a folyamatos ammóniamérgezéstől ilyen visszamaradottak is maradnak, majd nemsokára elpusztulnak. És végül a kereskedőnek lett igaza, tényleg törpe maradt a vitorlás. Aztán mész és veszed a következőt.

Ahogy az első válaszoló írta, 250 liternél kezdődik egy számukra ideális akvárium. Ha nincs lehetőséged ekkorát venni, ne kínozd tovább, ajándékozd el.

De szerintem ezt már leírtuk neked.

2011. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
tudom de én szeretem. amúgy lemértem hossza: 6-7 centi Magasság: 4-5 ez jó vagy rossz?
2011. nov. 30. 20:00
 5/15 anonim ***** válasza:

Már mihez képest jó vagy rossz? Ha jól emlékszem, fél éve van nálad, így elfogadható jelenleg ez a méret. De képzelj el egy 12 centi hosszú és 25 centi magas halat. Mekkora az akváriumod? 60*30...

Ha szereted, akkor tedd azt, ami a legjobb neki. Az nem szeretet, hogy az élete végéig kínzod egy számára elfogadhatatlanul kicsi helyen. Még ha fele akkora lenne, ami kell neki, az is szörnyű lenne, de még elnézhető. De ez a töredéke, az 1/5-öd része sincs.

2011. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Platypus ***** válasza:
Én meg a lovakat szeretem, mégse tartok, mert nem tudnám biztosítani az állatnak megfelelő körülményeket egy második emeleti lakásban. A vitorláshalnak azért nem kell istálló, 250 literes akváriumot ki lehet gazdálkodni, ha valaki nagyon akarja. De ha ez nem megy, akkor állatkínzás az állatot mégis megtartani. Annyi más egyéb hal illik 54 literbe, amik boldogok is lehetnének ott.
2011. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nekem ezeken kívül volt még két vitorlásom... 4 évesen kaptam egy éve haltak meg én most 10 éves vagyok.... ugyanakkorák voltak és mégis kibirták. de akkor inkább nem adom el hanem veszek neki egy nagy akváriumot!!!
2011. nov. 30. 20:48
 8/15 A kérdező kommentje:
De ő szerintem folyamatosan nő!!! már mintha nagyobb lenne vagy nemtudom....
2011. nov. 30. 20:50
 9/15 A kérdező kommentje:
bocsi rosszul írtam csak 1 van
2011. nov. 30. 20:52
 10/15 A kérdező kommentje:
Itt a Wikipédiába az van hogy 80-100 liter. ennyi elég?.
2011. nov. 30. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!