Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha úra berendezek egy akvárium...

Ha úra berendezek egy akváriumot. Akkor is érvényes a 2 hetes szabály?

Figyelt kérdés

Van egy működő akváriumom, több mint fél éve működik rendesen... de kezdőként annyi hibát vétettem, hogy újra szeretném rendezni... kérdésem az lenne, hogy ha a szűrő folyamatosan megy közben a régi vízzel egy vödörben és közben berendezem újra az akváriumot, amibe viszont új vizet öntök akkor kell várnom két hetet míg bele mennek a halak?


talajt is cserélek, meg mindent... egyedül a szűrő és abban a belevalók maradnak a régiek...


Megtartanám a régi vizet, de sajnos nagyon felkavarodott és nem lehet átlátni rajta annyira koszos lett :/


2011. dec. 1. 10:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha újra akarod kezdeni akkor kezd elölről. Nos önmagában a szűrőben lévő bacik hasznosak, de kevesek. Az hogy mennyi ideig járatod az pedig attól függ mit tettél az akváriumba. Milyen talajt, milyen fát, mohát növényt, és használsz e valami vegyszert.( izé tápszert ) Vagy akarsz e bele kényes halat. Ha semmi extra akkor négy napnál tovább nem járatnám.Csak vigyázz ne egyszerre tegyél bele 50 halat.
2011. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

hogy érted, hogy előről? Cseréljem ki a szűrőanyagot is újra?


Igazából teszek bele új homokot (mert nem lesz leültetett növényem), egy fadarabot -nem tudom milyen, de állatkereskedésből jött és akváriumba való, gömbmohát, egy anubias nanát és ricciát... hal csak kettő megy bele, 2 törpe gömbhal...


Az akvárium maga 30 literes... az üveget ki kell mosni? mert nem koszos... az előző talajt már kiszedtem... nem koszos alatta sem.

2011. dec. 1. 11:11
 3/17 A kérdező kommentje:
vegyszert nem használok, csak JBL biotopol vízelőkészítőt csapvízhez. Tápszert sem használok, nem is használtam ebben az akváriumban korábban nem (nincs túl sok fény bent).
2011. dec. 1. 11:13
 4/17 Platypus ***** válasza:
Érdemes kivárni azt a 2 hetet. Új akváriumnál egy teljes hónapot kéne várni, de azt úgysem szokták betartani, ezért javasolnak 2 hetet. Belső szűrős akváriumnál a talaj meg a berendezések baktériumflórája is sokat jelent, ezeknek hagyni kell időt, hogy el tudjanak szaporodni. Ha nincs is gyökeres növényed, akkor is megéri egy porózus talajt venni, mert abban több baci tud megtelepedni. A régi vizet át lehet szűrni egy finom textilanyagon, utána felhasználhatod egy részét.
2011. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mennyit tudsz a gömbhalakról??


Csak mert eleve halott ötlet 2 törpe gömbhalat 30 literbe tenni..Elpusztulnak rövid időn belül..

Bár a törpe gömbhal max.3-4 centire nő meg,de agresszív hal lévén kell nekik a terület.Minél több búvóhely,és növény kell hogy el tudjon bújni..Ha párban akarod tartani akkor nem árt 100 literes akvárium..

A víz is fontos..Brakkvízi halak így a víz legyen kissé lúgos és kemény, fontos a megfelelően magas sótartalom.Meg a hőmérséklet..

Biztos hogy értesz a gömbhalakhoz??

Nekem van,és elég sok gond van vele..

2011. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Platypus ***** válasza:
Utolsó, amit te írsz, az a zöld gömbhalra vonatkozik. A törpe gömbhal nagyon békés és tiszta édesvízben él.
2011. dec. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Úgy értem hogy mosd ki azt is rendesen. Ha már így szét van szedve akkor ne hitványkodj. 10 perc kimosni mindent rendesen. 30 literes akváriumot meg egy hónapig járatni hát nem tudom. 1 hónap alatt már esedékes nagyon a részleges vízcsere. Akkor meg ugyan ott vagy.
2011. dec. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Platypus ***** válasza:
A jól végzett vízcsere nem befolyásolja negatívan a bejáratást. De egyébként sem szükséges, ha nincsenek halak, és nem extrém növénytápozást használsz. A halak érkezése előtt kell csak vizet cserélni, de akkor érdemes a megszokottnál többet, úgy 50%-ot, hogy a talajból esetleg kioldódó mindenfélét eltávolítsa az ember. Meg addig sem árt icipicit etetni az üres akváriumot, hogy a baciknak is jusson valami,ez némileg megemelheti a nitrátszintet.
2011. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

igen, tudok a gömbhalakról, és ahogy Platypus mondta, a törpe gömbhal édesvizi és békés a _saját_ fajtájával. Más halakkal már nem igen, a nagyobbaktól fél, a kisebbeket megrágcsálja. Meg alapból ugye az állatkereskedésben nincsenek elkülönítve, és ott sem 200 lterben vannak, úgyhogy hozzá vannak szokva már egymáshoz.


Ja, nem azért nem akarom kimosni az öveget, mert lusta vagyok... csak nem látom indokoltnak...


A szűrő nem belső, hanem ilyen az akvárium falára akasztható külső... de gondolom az annyira nem számít...

Manado jobb lenne talajnak?

2011. dec. 1. 11:58
 10/17 A kérdező kommentje:
egyébként az állatkereskedésben is jól összekeverik a gömbhalakat... a törpe gömbhal alatt névnek "leopárd gömbhal" van írva, tudományos névnek carinotetraodon travancoricus (ami a törpe gömbhalé) az adatok alatta szintén a törpe gömbhalnak való paraméterek, de az eladók válltig állítják, hogy az nem törpe gömbhal ott az akváriumban. Hát pedig de :D
2011. dec. 1. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!