Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényeket ajánlotok...

Milyen növényeket ajánlotok 200 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
2x30 W fénycső,talaj gyöngykavics. Háttérbe valisneriát gondoltam. Középre cryptocoryne fajokat, kardfüveket, elölre anubias fajokat. ezek jók lennének? vagy van más aminek elég ez a fény és jó neki a gyöngykavics?
2011. dec. 1. 11:36
 1/10 Platypus ***** válasza:
A legtöbb Crypto és Echinodorus szereti a rendes talajt, mert a gyökereiken keresztül jutnak a táplálékhoz. Megélnek kavicsban is, de meghálálják a porózus talajt. A Cryptocoryne aponogetifolia szépen nő kavicsban is, nagyon magas, hátsó sorba való növény. Az Anubiasoknak mindegy a talaj. A Bolbitis és a Microsorum még jó választás, nem kell őket sem a talajba ültetni.
2011. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkro milyen talajt ajánlasz?
2011. dec. 1. 12:52
 3/10 Platypus ***** válasza:
Ha nem akarsz rá költeni, akkor nagy szemű homok vagy finom szemű bazalt. Ha van rá keret, akkor JBL manado, hobby natalit vagy bonalit.
2011. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a bazalt az mivel jobb mint a gyöngykavics?
2011. dec. 1. 15:31
 5/10 Platypus ***** válasza:

A gyöngykavicsnak sima a felszíne, és a nagy szemcsék miatt még kicsi is az összfelület. Az apró szemű bazalt 2-3mm-es szemcsékből áll, kis túlzással fekete homok. Ennek nagy az összfelülete, és a szemcsék felszíne is érdes, így némileg több baci talál rajta élőhelyet, és a gyökereknek is kedvezőbb.

A spéci talajok felszíne még nagyobb, ilyen a lávakő vagy a különböző égetett agyagból készült talajok. Amiket felsoroltam neked, azok az olcsóbbak ebben a kategóriában.

2011. dec. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de gyöngykavicsban is van apró szemcseméretű.van 1-2 milis is
2011. dec. 1. 15:43
 7/10 A kérdező kommentje:
[link] itt nézegetem. ez a bolt van a közelemben
2011. dec. 1. 15:49
 8/10 A kérdező kommentje:
ugy gondoltam hogy aprószemű gyöngykavicsot veszek és tápozok rendszeresen.
2011. dec. 1. 16:10
 9/10 Platypus ***** válasza:
A gyöngykavics sem működésképtelen ezeknél a növényeknél, de azért nem a legjobb. A gyökérről táplálkozó növényeknél fontosabb a talaj tápanyagtartalma, mint a vízé. Használhatsz táptalajt alulra vagy tablettákat is lehet nyomni a gyökerekhez. Az Anubiasok, a Bolbitis és a Microsorum meg nem is gyökerezik a talajba, ezért ezeknek totál mindegy mi van alul, és mivel lassan nőnek, így külön tápozás nélkül is megvannak.
2011. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem. sztem az lesz hogy veszek ilyeneket. [link] , [link] , [link] . és igy jo lesz?
2011. dec. 1. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!