Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium tető fa vázát mivel...

Akvárium tető fa vázát mivel kezeljem le?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy nagyon jó, de viszonylag drága megoldás műgyantával átitatni. Olcsóbb lakkozni vagy festeni, de kevésbé tartós. Viszont ha van üvegtető az akváriumon, akkor igazából mindegy, úgy sokáig bírja.
2011. dec. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok üvegtetőt. A lakk, vagy lazur nem oldódik bele a vizbe?
2011. dec. 1. 19:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, ezekkel nem próbálkoztam, de neccesek, mert mérgezőek. Én inkább lefesteném, vagy bevonnám valamilyen 100%-ig vízzáró, nem oldódó bevonattal. Szintetikus anyag kellene, nem szerves. Kérdezd meg boltban, mit ajánlanak. Én az enyémet műgyantáztam, erről tudom, hogy veszélytelen, még víz alatt is.
2011. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ötapadós fólia van mindenféle színben:

[link]

Asszem olyan 400 Ft körül van métere 50cm szélesnek, de van 63cn széles, 1 méter szélesben is. A fehéret kicsit olcsóbban adják. 5 helyen van ilyen Panton bolt, ahol lehet kapni:

[link]



Vagy bemész egy tapétaboltba, pl Bp. VI. Thököly út 87.

[link]

Ott meg árulnak famintás öntapadós tapétát, ha az jobban tetszik.


Ilyennel betapétázod és kész. Műanyag, és tök jó.

Mondjuk ha alatta le van lakkozva akár nitro-, akár vizeslakkal, arra jobban ragad az öntapadós fólia/tapéta.

2011. dec. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha lakkozod, akkor nagyon fontos hogy a fának legyen sok ideje beinni a lakkot. Mert egyébként a fáról hamar lepereg.

Fateromtól lestem mikor egy fát lakkozott amiről tudta hogy szinte folyton az ég alatt lesz. (Eső, nap, minden.) A lakkhoz kevert oldószert, ezáltal a lakk vagy 2 napig száradt. Ennek már tíz éve de a lakkozás még mindig nem pergett le.

2011. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Kb ilyen lesz az enyém is. A burkolat lesz esetleg más.

2011. dec. 2. 02:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Aha, akkor az ötletem az lenne, hogy menj el valamelyik Pantonba és vegyél tükörfényes öntapadós fóliát. Van ott olyan is. Az teljesen olyan, mint a tükör ezért egyből két funkciós lesz: 1. szigetel, 2. visszaveri a neonok fényét.

Így nagyobb fényed lesz.


Ha akarsz valami lakkozni, nem biztos hogy kell, lehet ráragad így is a fólia. Próbáld ki.


Azért mondtam a nitro lakkot, mert az kb 5 perc alatt megszárad, de ez nem tartozik az olcsó lakkok közé.

Ellenben a Trinát (legolcsóbb lakkot) azt bizony napokig kell hagyni száradni.

2011. dec. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nemtom h mi az a Panton, de nálunk nincs:D Én is úgy gondoltam, hogy ragasztok valami fényvisszaverőt.
2011. dec. 2. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!